Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi ez az érzés?

Mi ez az érzés?

Figyelt kérdés
reggel ereztem hogy a torkomban egy pillanatra vmi ütés szeru fura kellemetlen érzés nem tudom mi ez. a vernyomasom 98/56 es 87 a pulzus.

2015. aug. 26. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
22eves lany
2015. aug. 26. 11:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán a gyomorszáj nem nyílott ki nyeléskor, és a lenyelni kívánt nyál, megfeszítette a nyelőcsövet. A vérnyomással csak lelkileg függ össze.

Velem sokszor fordult ilyen elő, ennél még súlyosabb problémát is okozhat később.

Megértése függ sokmindentől, fogak állapota, szedett gyógyszerek, stb

2015. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
torkom allandoan kapar meg kohogesre kesztet szedem a savlektot de doki szerint lehet h epes reflux .. de ez amit ma ereztem 1-2 havonta szoktam es inkább szív eredetunek tűnik de nemtudom. rontgenre meg ekgra majd elszeretnek menni. tukrozesem volt 4 eve akkor csak kis epet látták gyomromba de akkor meg csak a gyomrom fájt....
2015. aug. 26. 13:15
 5/10 A kérdező kommentje:
penteken megyek vissza dokihoz mert a savlekoto onmagaban semmit nem ér.
2015. aug. 26. 13:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Alacsony a vérnyomásod és ehhez képest viszonylag magas a pulzusod, érdemes a szívedet megnézetni...
2015. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A savlekötő (protonpumpagátló) a központi idegrendszer azon területét tompítja ami amúgy sem tökéletes. Nem működik megfelelően.

Ha epés vagy, akkor miért csökkentik a gyomorsavtermelést, az epe lúgos, tehát közömbösíteni kéne gyomorsavval.

Amúgy a reflux az önmagában véve nem betegség, hanem a szervezet egy öntakarító mechanizmusa. A nyelőcsőben megtapadt ételmaradványokat igyekszik leöblíteni a szervezet éjszaka, amikor a gyomorban már nincs szilárd anyag. Ennek a sűrűbb ismétlése okozza a betegséget, mikor a gyomorsav már elernyeszti a gyomorszáj záróizomzatát, valamint felmarja a nyelőcsövet.

Ekkor szokták csökkenteni a gyomorsavat, hogy begyógyuljanak a sebek. De a probléma okát, a nyelőcsőben megrekedt koszt senki nem próbálja eltávolítani!

Ha már az epe sem működik megfelelően, az az emésztésben okoz felháborodást, és a hasnyálmirigy is ki van téve ennek. Tehát, a következő elváltozás a cukorbetegség, amit kívülről belőtt inzulinnal kezelnek.

2015. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de csak talalgatnak mi bajom lehet. már elegem van. nekem kell majd mondani h küldjenek már el pár helyre kivizsgalni. ha refluxom van es nem szeretnek tukrozest akkor a rontgen kimutatja? mert a tukrozes csak a nyalkahartya allapotat mutatja meg azzal meg nem megyek sokra hát igyis szar mert érzem. irritálja minden. megvan serulve. egyebkent lelki okai is lehetnek'??
2015. aug. 26. 18:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Az összes lelki betegség a nyelőcsőből ered. Van egy vaskos idegnyúlványa az agynak, ami a nyelőcső hátsó falára a nyakcsigolya felől irányul. Ha összehasonlítjuk a gerincben található ideggel, hogy az a vékony gerincvelő mennyi mindenért felelős a szervezet vezérlésében, könnyen rájöhetünk, hogy a nyelőcsőben egy legkomolyabban felszerelt laboratórium rejtőzik. Villámgyorsan elemzi a nyelőcsőbe juttatott táplálékot, és a szerint vezérli az agyon keresztül a belső szerveket. A nyelőcső a lélek legfőbb információgyűjtő forrása. Ha itt valami hiba keletkezik , az a lélekben is mérhetetlen változásokat okoz. Úgymond, megzavarodik az ember lelke, hibát hibára halmoz.
2015. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
akkor először lelkileg kell rendbe tenni magam? elég ideges szorongos típus vagyok
2015. aug. 26. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!