Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni az ellen, ha...

Mit lehet tenni az ellen, ha képtelen vagyok megmozdítani az izmaim az ágyban?

Figyelt kérdés

Egyre sűrűbben jelentkezik, hogy lefekvés után egyszer csak felriadok és nem tudok megmozdulni (hason fekszek, ami tudom, hogy nem egészséges). Bár olyan is volt, hogy lefeküdtem, betakaróztam és máris jelentkezett, ahogy lecsaptam a lámpát és fekvő pózba helyezkedtem.

Vagyis bárhogy erőlködöm megmozdítani a kezem, lábam, nyakam, nem sikerül. Mintha ha hihetetlen nagy nyomás alatt lennék. Már többször is teszteltem, hogy mennyire vagyok ilyenkor "lekötve" és kiderült hogy a nyelvem, a szemem (persze kinyitni nem tudom)képes vagyok mozgatni és a légzésem is tudom irányítani tehát a tüdő körüli izmok sem kötöttek.

Először marha kellemetlen volt, de most már a tizedjére inkább csak egy kisebb harc, hogy mennyi idő kell mire újra képes leszek mozogni. Általában fél perc alatt helyre áll és nem végtagonként, hanem egyszerre megszűnik mindenütt. Ami egy kicsit aggaszt, hogy víz alatt egy ilyen helyzet halálos számomra.

Gerinc problémára gyanakszok. Háton próbáltam feküdni, de úgy csak nagyon fáradtan tudok elaludni. Rossz gyerekkori emlékek miatt a hason fekvés berögződött.



2015. szept. 18. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennek semmiféle fizikai háttere sincs, sem a gerinceddel sem más szerveddel nincs baj, kizárólag pszichikai okai lehetnek.
2015. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonlít az alvásparalízis nevű jelenségre. Szerintem mindenesetre járj utána, vizsgáltasd ki magad.
2015. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez alvási paralízis.

[link]

2015. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!