Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha van vesebetegségem, akkor...

Ha van vesebetegségem, akkor is bevehetek a Magne B6-ból naponta 2 szemet?

Figyelt kérdés
2015. szept. 21. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvosodat kérdezt. Írni akartam, hogy szerintem szedjed nyugodtan de volt bennem egy kis bizonytalanság, nem írtad milyen vesebetegség, a betegtájékoztató szerint "- enyhe és középsúlyos vesekárosodásban szenvedő betegek csak orvosi javaslat és rendszeres ellenőrzés mellett szedhetik."
2015. szept. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az az igazság, nem tudok róla, hogy lenne vesebetegségem, vagyis panaszom nincs, de olvasom, hogy elég alattomos betegség, eleinte nem okoz tüneteket, és a magnézium túladagolás, akár szívmegállást is okozhat. ezért vagyok megijedve. és egy 4 évvel ezelőtti ultrahangon a vesén egy 8 mm-es cisztát állapítottak meg, amit nem említett meg a doktornő, csak a papíron láttam, hogy rá volt írva, gondolom, akkor nem lehet súlyos, azóta nem tudom mi a helyzet. akkor most menjek el vérvételre, meg ultrahangra, addig ne szedjem a magnet? de olyan tüneteim vannak, mint szédülés, szorongás, félelem az ájulástól, belső remegés, főleg reggel, szívdobogás, és most nem tudom az a jobb, ha szedem, vagy nem, vagy egyáltalán nem-e a magne okozza ezeket a tüneteket?
2015. szept. 21. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az orvos nem mondta, hogy baj lenne, akkor valószínűleg nincs.

Ezek a tünetek nem éppen magnézium hiány túladagolásának a tünetei. Ha sok a magnézium az lassítja a szívverést, fejfájást okozhat és légszomjat. Szívritmuszavart is. A magnéziumhiány pedig szívdobogás érzést, szívritmuszavart (ez pedig szédülést akár), lábgörcsöket, ingerültséget.

Nekem a te tüneteid inkább pszichés eredetűnek tűnnek de ezt orvos tudja megmondani.

A magnézium nem általános része a vérvételnek, mert nem sok értelme van. A vérkeringésben csak minimális magnézium található, a nagyja az izmokban van.

Nekem volt magnézium hiányom, azt azért elmondom neked, hogy napi két magneb6 a cukorka szintjén van, alig van benne valami. Kb 40 mg elemi magnéziumot tartalmaz egy tabletta, kb 300 mg-ra lenne szükség. Szóval a panaszaidat biztos, hogy nem magneb6 okozza, nem véletlen, hogy a szokásos napi adagja 2x2 vagy legfeljebb 3x2 belőle, legalábbis úgy emlékszem így van benne a betegtájékoztatóban is.

2015. szept. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Veseproblémák alatt beszűkült vesefunkciót értenek. Ha ez fennállna, arról tudnál. Tessék orvost kérdezni a laikusok helyett!
2015. szept. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hajú Kék válasza:
Kedves #3-as! Hogy' lehet a magnézium-hiányt túladagolni?!?!?
2015. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan félreírtam..

Magnézium túladagolás lett volna.

2015. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!