Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tud egy pszichológus...

Mit tud egy pszichológus mondani egy öngyilkos hajlamúnak amitől meggondolja magát?

Figyelt kérdés
Ha valaki meg akar halni akkor annak van rá egy nagyon nyomós oka, és úgy érzi nincs kiút, egy pszichológus hogyan változtathat ezen?

2015. szept. 24. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Menj el egy pszichológushoz és beszélj vele.

Aki tényleg megakar halni, az vonuljon félre és tegye meg, ne itt nyafogjon minden este

2015. szept. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Aki meg akar halni, az elvonul és öngyilkos lesz. Ha valaki fenyegetőzik az öngyilkossággal, az figyelmet akar (a sikertelen kísérlet ebből a szempontból fenyegetőzés) Annak annyit érdemes mondani:mesélj (és hallgatni pár órát) nekem munkatársam volt szuicid. Felosztottuk egymás között. Minden béten valaki meghallgatta. Amíg nem jött rá a trükkre megnyugodott
2015. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem akarok öngyilkos lenni, csak kiváncsi vagyok hogy egy pszichológus mi olyat tud mondani amivel lebeszéli az alanyt az öngyilkosságról.
2015. szept. 24. 22:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon el vagy tájolva a pszichológus munkájával kapcsolatban. Ő nem lebeszélni az embert az öngyilkosságról, nem meggyőzi arról, hogy gondolja meg magát. A pszichológus abban nyújt támogatást, hogy olyan életvitelt alakítson ki a személy, és olyan megküzdési módokat sajátítson el, amelyek mellett nem az öngyilkosság az egyetlen lehetséges megoldás, ami a kliens részéről felmerül.
2015. szept. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ami lemaradt: nem csak "mond neki valamit", hanem komoly, több alkalmas pszichoterápiát folytat vele, amihez nem csak olvasott pár mondatot egy könyvből, hanem konkrétan 8-10 éveket tanult előtte. Emiatt nem is lehet így összefoglalni röviden, mit csinál a pszichológus egy öngyilkoshajlamú, vagy öngyilkossági kísérletet elkövető személlyel. Erre nincs recept, mindig személyreszabott a dolog.
2015. szept. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Ne felejtsük el, kiválóan alakít ki függőségi viszonyt, amivel bebiztosítja, hogy a kliens (áldozat) évekig hordja hozzá a fizetésének jelentős részét. (Ezzel azonnal újabb megoldható problémákat generálva).

Ha egy pszichológus azt mondja, "pár év munkával megoldjuk" azonnal ki kell fordulni. Ha nem tud 1-2 max 3 alkalom alatt bizonyítani, akkor kókler vagy gazember

2015. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha egy probléma mondjuk régóta, néha akár 10 éve is fennáll, ne várjuk már el, hogy egy pszichológus "max 3" alkalom alatt megoldja. A pszichológusok nem varázslók, és nem kézrátétellel dolgoznak.

Maga az első alkalom még legtöbbször arról szól, hogy csak a szituációt, a problémát mérik fel. Csak arról beszélnek, hogy ki a kliens, milyen problémái vannak, min szeretne változtatni. De ebbe most nem mennék bele jobban. A lényeg, hogy egy valamire való segítő folyamat jó esetben is hónapokat vesz igénybe.


Az, hogy egy öngyilkosságon gondolkodónak hogyan segítenek, szerintem főleg valóban abból áll, hogy a beszűkült gondolkodású személynek, aki csak az öngyilkosságot látja megoldásnak, el kell mondani, hogy ez nem teljesen így van. Lehetőséget kell neki adni, hogy más megküzdési módokat is megismerjen, elsajátítson. Ki kell mozdítani abból a kilátástalanság-érzésből, amibe került.

2015. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok. Látom, ha a válasz nem cukimuki habosbabos, akkor lepontozásra kerül.

Járj pszichológushoz, sokat. Ez megoldja az életedet.

Lesz mire költeni, a pénzedet

Lesznek problémáid

Lesz aki megoldja


Így jó?

2015. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha már valaki az öngyilkosság gondolatával foglalkozik az már sokkal inkább egy pszichiáterre tartozik!

Aki terápia mellett,gyógyszert is ír(hat)fel.

F40+

2015. szept. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
44%

Aki azt mondja hogy akinek öngyi hajlamai vannak, vonuljon félre, és tegye meg, annak kivánom hogy élje át ugyan azokat az öngyi kinokat mint én szoktam. És valami nagyon szenvedős halállal haljon is meg...

Válaszolva a kérdésre: sajnos a pszihologusok, és pszihiáterek nagy része (föleg aki nem magán) ugyanolyan szellemi beteg mint akit "orvosol"... tisztelet a kivételnek. Pszihiáter nem fog az öngyi hajlamú embernek olyat amondani amitől megváltozik a nézete, és nagyon a pszihiáter sem, de ö azért ehhez közelebb áll. Van amúgy olyan mondat, vagy szöveg amivel meg lehet nyugtatni az ilyet, viszont ez minden esetben átmeneti. Az ilyen embernek magának kell új gondolkodásmódot kiformálnia az életröl, és az öngyilkosságról, amiben lehet neki segiteni. Erre jó a pszihiáter (de mondom: a magánorvosok!). Aki depressziós egyedül azért nem tudja a gondolkodásmódját megváltoztatni olyan nagyon egyszerüen, mert nem akarja. Ha valaki élni sem akar, már változtatni sem akar. Ilyenkor a MEGFELELŐ pszichológus segíthet indító löketet adni az ilyen személynek. Bocs a hosszú válaszért, de a lényeg ez.

Ha azt hiszetek csak papolok: 21 évesen 8 éve szenvedek komoly depresszióban. Évekig szedtem többféle gyógyszert rá, és havonta próbáltam megölni magam átlagosan... és még élek. Tudom miről beszélek.

2015. szept. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!