Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak pszichológushoz?...

Forduljak pszichológushoz? Vagy ez a kamaszkor átka? 15/L

Figyelt kérdés

Öngyilkos gondolataim vannak;utálom magamat,azt ahogyan kinézek.Ha valaki őszintén azt mondaná,hogy szép vagyok,azt biztos nem hinném el.Az önbizalmam szinte a nullán van.Csendes,zárkózott természetem miatt az osztálytársaim beszólogatnak,gúnyolódnak.Úgy érzem egyre jobban az osztály peremére sodródom.


Van az iskolánkban két pszichológus(egy nő,és egy férfi),eléjük állni nem mernék,inkább

levelet írnék nekik.De hogyan juttassam el hozzájuk?..Azt tudom,hogy hol van a termük.


Meg az a helyzet,hogy tetszik a férfi pszichológus..(Nem nem ezért akarok hozzájuk elmenni.Már régebben is találkoztunk(amikor az osztállyal mentünk el),és akkor is tetszett.

Szóval ezért lehet,hogy nem lenne ez az egész jó ötlet.Apakomplexusom van.

Vagy hogy szokott ez lenni?A férfihez fiúk,a nő pszichológushoz lányok mennek?



2014. febr. 1. 08:10
 1/8 sterling.archer ***** válasza:
Neked vagy tenyleg orvos kell,vagy csak normalis tarsosag.
2014. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tényleg jobb lenne ha pszichológushoz mennél.
2014. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 HeartShapedBox válasza:
78%
Nem értem miért kell valakit bánatni,hiszen ezért kérdezett mert tanácstalan! Figyelj,az igazság az hogy a középiskolák osztályközösségei kegyetlenek tudnak lenni...ez tény.Én is megéltem ezt számtalanszor,valamelyest tudom miről beszélsz.Pszichológushoz nem csak azért érdemes elmenni mert mentálisan beteg vagy,hanem azért hogy ezt megelőzhesd,nincs ebben semmi szégyellnivaló.A pszichológus kiválasztását illetően pedig olyan személyt keress aki előtt nem szégyelled magad,és őszintén meg tudsz neki nyílni,ezért szerintem egy lánynak egy női doki alkalmasabb.Ha elfogadsz egy tanácsot,ne iskola pszichológushoz menj,hanem keress fel egy "magán" pszichológust.Az iskolai orvosok gyakran nem megbízhatók,és ezt viszont a saját bőrömön tapasztaltam.
2014. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szuicid- öngyilkosság körüli képzetáramlás ebben a korban teljesen normális.

Az agyad ebben a korban teljesen átépül (súlya, sűrűsége, vastagsága növekszik stb stb), és ilyenkor minden megkérdőjeleződik a környezetedet tekintve. Eddig a családi légkör véleménye volt fontos, mostantól a környezeté, majd olyan 20-25 éves kortól megint a saját, és a család véleménye lesz a fontos. Ez totál normális, nincsen vele semmi gond.

Mondanám, hogy ne törődj a környezted véleményével, de egyszerűen nem vagy képes rá, és nem azért, mert valami bajod lenne, hanem egyszerűen az emberi természet ebben a korban így működik, így evolválódtunk sok százezer év alatt. Felesleges ezen morfondíroznod, fogad el ezt a kort. Túl lehet élni ezt is! :)

2014. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hogy az elmúlt százezer évek alatt hogyan evolválódtunk, azt nem tudom.

a kérdés összetettsége miatt nem is próbálok annak egészére válaszolni,

inkább csak egy részére reagálnék, röviden:


"Az önbizalmam szinte a nullán van.Csendes,zárkózott természetem miatt az osztálytársaim beszólogatnak,gúnyolódnak.Úgy érzem egyre jobban az osztály peremére sodródom."


erről eszembe jut egy cikk, amit lehet, hogy érdemes egyszer végig-olvasni:


cikk címe: igazságot a csendeseknek!

[link]

2014. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Én ugyanilyen voltam tini koromban. Egyből elmúlt minden gondom amikor elkezdtem piálni, bulizni, és szexelni. És egyébként voltam egyszer pszihónál, azt mondta hogy semmi bajom és ne menjek többet hozzá.
2014. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek érdemes lenne néha ellátogatni egy pszichológushoz. Ő nem orvos, csak egy ember, aki objektívan lát rá az életedre. Nem fog hipnotizálni, nem változtat meg, csak meghallgat, és különféle lehetőségeket kínál neked megoldásképp. Persze ezeket nem tálcán rakja eléd, neked kell az ő segítségével rájönnöd, hogy mit kell tenned. Mégsem "civil", hiszen a legtöbb esetben jól képzett szakemberről van szó, így megtalálja a módját annak, hogy felnyissa a szemed.


Jó pszichológus nem küld el, ha te járni akarsz hozzá. Te döntöd el, hogy szükséged van-e rá. Persze ha úgy érzi, komolyabb segítségre van szükséged, akkor átirányíthat máshova.


Egyébként gondolom, ahhoz fogsz kerülni, akivel először találkozol. Ha a férfi szimpatikusabb, akkor menj nyugodtan hozzá, amikor ő van bent. Ért az emberekhez, képes lesz kezelni, ha látja, hogy tetszik neked.


Talán van e-mail címük, írhatsz nekik ott, vagy az iskola ifjúság- és családsegítő munkatársánál is foglalhatsz időpontot általában. De a legegyszerűbb, ha egyszer fogod magad és iskola után bekopogsz hozzájuk.

2014. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vagy hívd fel a Kék vonalat. Biztos jól esne elbeszélgetni valakivel :)
2014. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!