Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 23 évesen mennyi alvásnak...

23 évesen mennyi alvásnak kéne elegendőnek lennie?

Figyelt kérdés
Ha nem alszom 8,5 órát, egyszerűen annyira fáradtnak érzem magam, hogy képtelen vagyok bármi komolyabb feladatra. Ez vajon normális? Lehet, hogy ha rászoktatnám magam a 7 órás alvásra, akkor akár az is elég lenne?

2015. okt. 16. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit és mit dologzol napközben? El vagy hízva? Szoktál sportolni?
2015. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen lenne jó a napi 7 óra. Olyan 7 és 9 óra között normális és egyénileg teljesen változó, hogy kinek mennyi elegendő. Ha magadra erőlteted a 7 órás alvást, attól csak alváshiányod lesz, az pedig nem jó dolog.
2015. okt. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek akiknek 4 óra is elég, vannak mások - mint én - akiknek a 12 is kevés. Nem az alvás idejét kell csökkenteni először, hanem a minőségén javítani. Pl, ne a telefonnal, tv-vel, laptoppal fejezd be a napot, hagyj egy órát magadnak amikor nem világít az arcodba semmi. Sportolj esetleg, hogy kellemesen elfáradj. Legyen az ágyad kényelmes, de megfelelően alátámasztott a gerincednek.

Nem fér bele az idődbe a 8 és fél óra alvás?

Ha jobban fogsz tudni aludni, talán elég a kevesebb is, kezdetben nehezen fogsz felkelni, de megszokod.

2015. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2. jól mondja, ami kell, az kell. Nekem jó a 7 óra, de stresszesebb időszakokban több kell. Az étrend is befolyásol, ketogén diéta mellett sokaknál kicsit csökken az alvásigény s könnyebben is kelnek, ha addig nehezen. Én is ilyen vagyok.

S míg mások simán éjszakáznak, én képtelen vagyok rá. Minden éjjel aludnom kell s 3 órán belül engem senki a világon fel nem ver, ha elalszom... 3-6 között van a kötelező időszakom, ha azt nem alszom végig, akkor zombi üzemmódban lézengek a következő nap. Sokan bezzeg lazán kelnek 5-kor s működnek.

Vannak ilyen egyedi szabályszerűségek, amiket nem érdemes felborítani.

Kevesebb alvásra nem "szokik rá" az ember. Max. akkor, ha eddig mindig túlaludtad magad vagy ha a minősége volt rossz s most azon tudsz javítani.

2015. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment mindenkinek a "like".
2015. okt. 17. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!