Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jobb petefészkemben fekete,...

Jobb petefészkemben fekete, gyöngysorszerű ciszták,20kg-t híztam és a hajam is megritkult. A nőgyógyász életmódváltást javasolt, ami idáig nem bizonyult elegendőnek. Szeretnék további vizsgálatokat, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Fél év alatt híztam közel 20 kg-t, holott nem mozogtam kevesebbet és az életmódom sem romlott. Nőgyógyászati rutinvizsgálaton az UH kimutatta, hogy a jobb petefészkemben fekete, 'gyöngysorban' elhelyezkedő cisztáim vannak. PCO szindróma tipikus tünete, (menstruációm van és rendszeres) az orvos ezért kért inzulinszint vizsgálatot egy sima vérvétel alapján. Magas lett az eredményem, viszont még a megengedetten belül volt. További vizsgálatokra nem küldött tovább, az éldtmódváltást javasolta, amibe bele is kezdtem. Igyekszem tartani a pco mintaetrendjére vonatkozó szabályokat és mozgást is beiktattam a mindennapjaimba, de azóta (2,5 hónap) nincs változás pozitív irányba, csak feljött még 5kg. Valóban igyekszem, de úgy tűnik, ennyi nem elég. A hasam bestriasodott, a hajam megritkult és elgyengült, fáradékony vagyok, mindez miatt feszült és az önbizalmam a béka segge alatt. El szeretnék menni terheléses inzulinvizsgálatra és női hormon vizsgálatra egyaránt. Milyen dokinál kérhetnék beutalót minderre és nagyjából milyen hosszú folyamat, mire kézzelfogható eredményeket kaphatok? Ezen kívül szívesen fogadok tanácsokat és tapasztalatokat, minden segítség jól jön.21/L

#diéta #hízás #hajhullás #PCOS #hormonvizsgálat #terheléses inzulinvizsgálat
2015. jún. 15. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Háziorvos tud beutalót adni, belgyógyászat-endokrinológiára, esetleg keress másik nőgyógyászt. A laborok pár nap alatt megvannak, viszont a nemi hormonok szintjét megfelelő időpontokban nézik, több vérvételre számíts. Elképzelhető, hogy némelyik vizsgálat nem mindenhol elérhető, esetleg fizetni kell érte.
2015. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! :)
2015. jún. 16. 06:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez elég rosszul hangzik, sajnálom, hogy a doki nem küldött tovább. Menj, amíg meg nincs az ok.
2015. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!