Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a stressz, idegesség...

Ha a stressz, idegesség annyira leblokkolja az agyam, hogy nem tudok gondolkodni és teljesíteni normálisan akkor érdemes nyugtatóhoz nyúlni?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan élethelyzetekben érzem, hogy leblokkol az agyam és az összefüggő mondatalkotás és nehézkessé válik, amelyek téttel bírnak. Pld interjúk, hallgatóság előtti beszéd,vizsgág, rokonok akikkel ritkán találkozok és akikkel nem beszélgettem sosem eleget, esetleg randi. Ezekben az esetekben annyi stressz halmozódik fel bennem, hogy messze tudásom alatt teljesítek. Van még valaki ezzel így? Hogyan sikerült orvosolni a helyzetet? Szükség volt nyugtatóra?
2015. okt. 17. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, csak azért írok, mert engem is érdekelne erre a megoldás. Dettó ez a helyzet velem is.
2015. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem ártana szakorvoshoz elmenni, de ha nagyon nem akarsz, próbáld meg sporttal levezetni (ha nincs sok időd valahogy akkor is iktass be mozgást ez nagyon fontos!!)

Agykontrollt tudom még ajánlani. Youtube-on vannak fent ingyen videók (pontosabban nem videó csak hanganyag) segít ellazulni. Szerintem ha minden reggel van 10-30perced vagy akár ha nem reggel hanem napközben még az is jó de próbáld ki ezeket. Nyilván kérdéses, hogy mennyire hiszed el azt hogy "minden agyban dől el" de mégha eddig nem is hitted szerintem megér egy próbát. Vannak agykontroll tanfolyamok is több helyen de kérdéses hogy hol laksz meg hát nem is mindig olcsók de a Youtube-os hanganyag ingyen van :) illetve neten lehet találni légzés rendszerező vagy nem tudom hogy kell mondani de pl olyan feladatok, hogy 8ig elszamolsz addig levegot veszel aztan 4ig szamolsz ezalatt kifujod stb a lényeg, hogy ez is segíthet bármikor napközben lenyugodni.


Nyugi nem reklámozni akarok, csak nekem is volt időszak, amikor kijött rajtam a stressz nekem hasi fájdalom, mellkasban szúró fájdalom illetve leblokkolás vagy 1-2 helyzetben pánikroham szerű tüneteim voltak de agyban eldöntöttem, hogy nem akarok 18éves koromtól gyógyszerekkel élni meg nem volt mindennapos így orvoshoz sem akartam menni de agykontrollos hanganyag meg "az agyban dől el minden" dolog segített és már csak ritkán stresszelek, akkor sem nagyon :)

Remélem tudtam valamennyit segíteni, magadtól nyugtatókhoz ne nyúlj szerintem és hát remélem megoldódik :)

2015. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, a szakorvoson gondolkodom, elsősorban pszichiáteren. Viszont attól egy picit tartok, hogy az mennyire a gyengeség jele, mennyire jelenti azt, hogy legyőzött téged a saját elméd. De lehet, hogy az egót egy picit ilyenkor háttérbe kell szorítani.


Agykontrollal, mantrázásokkal, légzéskontrollal, vizualizálással már 4 éve foglalkozom, természetesen csak önállóan, de az elején sokat segítettek megváltozni. Az utóbbi időben már kevésbé, hiába ismételgettem, hogy nyugodt vagyok, erős vagyok, magasról teszek bármire, semmit nem veszek komolyan stb, vagy hiába vizualizáltam azt, hogy nyugodt, magabiztos, határozott, életvidám, laza, optimista ember vagyok és minden sikerül, vagy hiába próbáltam a légzésemre összpontosítani, semmi sem segített átvenni az irányítást az elmém és a testem felett. Én arra gondoltam, hogy az elején pusztán azért értem el eredményeket a fentiekkel, mert segítettek elnyomni, elrejteni az igazi problémáimat (amelyek közül lehet, hogy nem is ismerem az összeset), de most már annyi idő elnyomás és megtagadás után újra előretörtek, most sokkal nagyobb erővel mint valaha. Nekem is vannak már pánikrohamaim, intenzív félelmeim a haláltól, meg mindenféle tévképzeteim. Szóval ez az agykontrollosdi szerintem jó, de csakis olyasvalakinek akinek nincs semmilyen mélyebben lapuló lelki problémája, aki alapból egészséges mentálisan, szellemileg.

2015. okt. 17. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Alkalmanként enyhe nyugtatóval tudod kezelni a helyzetet. Ez lehet növényi, vagy orvos által felírt.
2015. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Jaj értem:/ hát szerintem akkor tényleg menj el inkább szakemberhez és ez nem a gyengeség jele hanem hátha rá tudnak jönni, hogy pl milyen okok vannak még meg nyilván segítenek abban, hogy ezeket hogy tudnád kezelni.

(2es vagyok)

2015. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!