Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek az idegesség/stress...

Mit tegyek az idegesség/stressz ellen? Érdemes pszichologushoz mennem? (info lent)

Figyelt kérdés

A legnagyobb problémám, hogy folyton hasmenésem van, bárhova megyek, most már ezért is van sokszor hasmenésem mert ideges vagyok hogy hasmenésem lesz(elég beteg). Sokszor fáj a fejem, meg a gyomrom, és ezek hétköznapi helyzetben is jelenkeznek, iskola, munkahely, valamint ha egy nem mindennapi helyzetben vagyok, fokozódik ez az idegesség(pl utazás, randi).

Nem voltam mindig ilyen, tinédzser korban kezdődött, most vagyok 24 éves, és szeretnék ezen valahogy változtatni, mert így elég befordult vagyok társasági élet szempontjából, sehol sem tudom igazán jól érezni magam.


2010. ápr. 2. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak magadon segíthetsz mástól hiába várod a csodát.
2010. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pont ilyen helyzetben vagyok/voltam.Megértelek teljesen borzasztó ez az állapot. Ez szerintem IBS(irritábilis bélszindróma). Nekem írt fel a háziorvos gyógyszert, de nem használt, voltam pszichoterepeutánál is az sem használt. Ez fejben dől el, próbálj nem gondolni rá, vagy tűzz ki magad elé kisebb célokat és ha azt sikerül megúsznod hasmenés nélkül akkor már az ad egy kis önbizalmat.

2010. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ, sajnos a legtöbb ember ezt nem érti, és még snekivel nem találkoztam aki hasonló helyzetbe lenne, de valóban, nekem úgy tűnik hogy ez az egész lelki eredetű... kivizsgáláson is voltam, de semmi problémát nem fedeztek fel rajtam
2010. ápr. 2. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Nézd meg a 2009. 09.10-es hozzászólást. Jókat ír.

(második voltam)

2010. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Helló! Érdekelne, hogy sikerült-e javulást elérned valahogy? Én is ugyanebben a helyzetben vagyok kb 18 éves korom óta, most 22 vagyok. Ha van valami jó ötlet, ami segíthet, légyszi írd meg!
2010. ápr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!