Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tapasztaltabb közlekedőktől...

Tapasztaltabb közlekedőktől kérdeném! Érdemes rádudálnom a másikra, ha nem történik baleset, meg tudok állni, de nekem lett volna elsőbbségem?

Figyelt kérdés

Azt mondják az a barom aki mindenért dudálgat. Ha feltartod 1 mpre már rádnyomja a dudát.

Az ilyet mindenki utálja.

De ha baleset helyzetet hozott létre, de meg tudtam állni, akkor van értelme még rányomni egy dudát?


Tegnap előtti eset: Megyek át a vasúton, ahol általában nem lehet balra kanyarodni utána. De itt egy T kereszteződése van, tehát lehet. a Két oldalán STOP tábla van, hogy aki jön fel a sinekről ami olyan 10-15 méter, el tudjon fordulni.

Jövök fel, indexelek balra, megáll az Audis jobb oldalt, látja, hogy jövök, de csak kifordul elém.

Én meg fékezhettem be, mert ha nem neki megyek. Mögöttem meg 4 autó megint csak megállt, van aki a síneken, annak elelnére, hogy nem mehetett volna rá, mert lassan jöttek, nem volt helye átjönni.


Na 1mp re gondoltam, hogy most rányomom a dudát. De végülis meg tudtam állni, csak nem volt jogos, hogy látta, STOP táblánál, hogy jövök, és kifordul elém, hogy fékezhettem állóra.

Ilyenkor van értelme még egy "figyejjé már oda b+!" dudát elengedni?



2013. máj. 1. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Ha másért nem, akkor legalább levezeted a feszültséget.
2013. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mindenki máshogy reagál ezekre. Ha veszélyt akarsz elkerülni akkor használhatod jogosan. Az más kérdés hogy hol és mikor. Pl: lakótelepen éjjel egykor nem hiszem, hogy az fog anyázni akire rádudáltál, hanem az akit felb@sztál álmából:D:D A többivel meg ne törődj. Az hogy valaki bennragad a vasúti átjáróba az már a saját baja. Nem tekintett előre (Birka). Én inkább a féket nyomom. A dudától nem áll meg az autó, ugyanúgy összetörheted.
2013. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nagy marhaságot csinál valaki nem adja meg az elsőbbséget és én mentem meg a szarját egy összetöréstől akkor ,igen ,szoktam dudálni. Vagy elnézést int ,villog vagy anyázik de utóbbi ritkább. Az a baj ,hogy rengetegen olyan fogalmatlanul közlekednek ,hogy a dudálás ébreszti csak rá őket ,hogy valamit nem jól csináltak.Pl nem tudják a jobbkéz szabályt ,táblákat nem néznek ,nem veszik észre a másik autót stb. Ezeknek talán kis fény gyúl a fejében és elgondolkodik miért is dudáltak rá ??
2013. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Persze, dudálj rá! Esetleg ha rendőr vana közelben, odanéz a dudára :D
2014. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!