Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ülőmunka. Hogyan oldható meg,...

Ülőmunka. Hogyan oldható meg, hogy minimális egészségügyi kockázata legyen?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasni róla, hogy mennyire káros. De már az állómunkáról is ezt mondják. Akkor tehát mi lenne a megoldás? Napi 8 órát dolgozom gép előtt ülve, ügyfélszolgálatisként. Jól keresek, ezért nem szeretnék váltani. 2 éve így van, most egy hete találtam ki hogy 3 óránként felállok és 10 percet tornázok (külön iroda, nem látja senki, tehát napi 3x), mert felhívták a figyelmem a mozgásszegény életmód veszélyeire. Egyéb ötletek? Sajnos gyerekkoromtól gerincferdüléssel küzdök, jövő hónapban már beiratkozom rendszeres masszázsra.

22f



2015. nov. 21. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
kezdj el sportolni. esetleg vegyél egy ilyen felfújhatós gumipárnát. ha azon ülsz akkor az javítja a tartásod és nem fog fájni a hátad sem a sok üléstől.
2015. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy hogy még nincsenek nyak/hát fájdalmaid az életmódod miatt. Ha nem változtatsz, néhány év múlva elő fog jönni valami. A gerincferdülés hajlamosít rá.


Nem három óránként kell felállni, hanem minden órában. Amúgy is, monitor előtt vagy gondolom, a szemednek is kell 60 percenként legalább 5 perc szünet. Ilyenkor állj fel, fókuszálj kicsit a távolba a szemeddel. Végezz kar és nyakkörzéseket, illetve speciális tornát. Millió gyakorlat van az interneten. Sok helyen az ügyfélszolgálatokon azt csinálják, hogy ülnek fél órát, utána állnak 10 percet (közbe is dolgoznak) majd ez megy folyamatosan cserélgetve.


Amennyiben a lehető legoptimálisabb az ülőpozíciód, még akkor is az álláshoz képest 150%-os terhelést kap a gerinced. Ha nem optimális, akkor még több. Amivel tudsz segíteni:


1. normális gurulós szék

magasságodhoz, alkatodhoz illeszkedő, kényelmes. Első hallásra drágának tűnik egy székért kiadni 50-80 ezer forintot (ennyibe kerül egy használható darab), de ha kiszámolod hogy mennyit ülsz benne akkor nevetséges összeg. Én a munkahelyemen megbeszéltem hogy saját költségre veszek, és azt használom.

2. E mellé be lehet szerezni Fit-Ball ülő labdát (kb. 6000Ft), ami szerintem jobb mint a dinamikus ülőpárna.

Ez azért jó mert láthatatlanul dolgoztatja a mély hátizmokat, amik így nem satnyulnak el. Ezt a két ülőalkalmatosságot szoktam én cserélgetni. A labdán amúgy lehet gyakorlatokat is végezni. Szerencsés vagy ha van saját irodád.


3. Nyilván a monitor/billentyűzet magasságát is beállítom. Ha laptopon dolgozom akkor ahhoz veszek magasítót.


De a legfontosabb, hogy ha lemegy a nyolc óra, akkor otthon se teszek rá még 6-ot a gép előtt, hanem próbálok minél többet mozogni. Heti 1-3 alkalom sport, séta stb. Én úszni szoktam eljárni, amelyet ha jó technikával csinálnak, akkor nagyon hasznos a hátizmokra.


A masszázs nem rossz, ha szakavatott gyógymasszőr csinálja, de ő se nagyon tudja a mélyebben lévő izmokat elérni. Azt csak tornával lehet.

2015. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!