Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem akarok rohamot kapni. Mit...

Nem akarok rohamot kapni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok. Tudom azt magamról,hogy akkor pánikolok be ha sok ember közt vagyok, főleg ha fáradt. Szilveszterkor a barátnőmmel utcabálon leszünk. Rengeteg ember lesz ott. Hogyan tudnám magam tartani egész este? Ha rohamot kapok és rámjön a megőrüléstöl való félelem és a légszomj akkor az az egész esti hangulatomat elrontaná.Mit tudnék tenni ennek elkerülése érdekében, ha tényleg szeretnék menni és nem akarok otthon kuksolni csak azért mert félek a rohamtól.

2015. dec. 16. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igyál egy keveset, valami olyat ami ellazít.
2015. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem kell utcabálba menni. Más helyeken is lehet ünnepelni, nem csak tömegben az utcán.
2015. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 arez11 válasza:
100%
Lehet hogy egy kissé demofobiás vagy,ami nem sima pánikbetegség,a tünetek azonban ugyanazok, (tudom,hogy válaszoltam a kérdésre)
2015. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 arez11 válasza:
100%
tudom,hogy NEM válaszoltam konkrétan a kérdésre..
2015. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden fóbia kezelhető. Első lépés, hogy rájössz, hogy az vagy.

Most kevés az időd, de majd kéne keresned egy piszchológust, aki ilyenekre specializálódott. Lassan kell hozzászoknod a tömeghez, először kevés emberrel rövid ideig, majd növelni az időtartamot és a tömeget.

Jelenleg azt ajánlom, hogy beszélj a barátnőddel, hogy neked van egy ilyen tömegiszonyod, nem szégyen, nagyon sokan vannak akik vmilyen fóbiával küzdenek. Mivel ez pszichológiai dolog, így pszichológiával kezelhető, ha érzed, hogy eluralkodik rajtad, kezd el mondogatni magadnak, hogy "nincsennek sokan", "nincs semmi baj", "tudom kezelni a helyzetet" meg hasonló dolgokat. Ha nagyon nem bírod akkor menj egy olyan helyre ahol kevesebben vannak, pihenj egy kicsit. Mindig vegyél mély levegőket lassan, ezzel vissza tudod szorítani a pánikot (mint a stresszt/idegességet, mert ez is olyan jelenség). Amennyire tőled telik, próbálj higgadtan gondolkodni. Azért is lenne jó ha a barátnőd segítene, mert ebben a higgadt gondolkodásban lehet ő is tud segíteni, ha nem nagyon részeg.

Én nem javaslom az alkoholt, mert sztem semmi nem garantálja, hogy akkor nem kapsz rohamot, de lehet hogy attól a higgadt, megfontolt gondolkodásnak lőttek. Ha iszol akkor is csak keveset, hogy tudatodnál legyél.

A lényeg, hogy ezt most próbáld gyakorolni, hogy könnyebben menjen, és ne stesszel rá a szilveszterre.

Remélem tudtam segíteni és a körülményekhez képest érezd magad a lehető legjobban!

2015. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!

Utolso válaszolónak külön nagyon nagyon köszönöm. Ennél jobb választ nem is kaphattam volna. Pszohologushoz járok rendszeresen és az ő véleményét is kikérem majd.Most ezt a választ bemásolom magamnak és ha baj van előveszem. Remélem nem kell alkalmaznom, de nagy esélyét látom rá. Kellemes ünnepeket mindenkinek!

2015. dec. 16. 22:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tudtam segíteni, bár remélem (én is) hogy nem lesz rá szükséged!

Kellemes ünnepeket!

2015. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!