Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik olyan hogy bekepzelem...

Létezik olyan hogy bekepzelem hogy rosszul vagyok?

Figyelt kérdés

2015. dec. 25. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj! Egészen a pánikrohamig belelovallhatod magad.
2015. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Létezik.
2015. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
még szép
2015. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen , mit csinaljak ilyenkor ?
2015. dec. 25. 23:06
 5/8 anonim ***** válasza:
A "rosszul vagyok" elég tág fogalom, írd körül, hogy mire gondolsz! Szívdobogásérzésed van, vagy a gyomroddal vagy rosszul, nem kapsz levegőt, ... Ezek így együtt 20 perces "rohamokban" pánikrohamokra utalhatnak például.
2015. dec. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyan mintha elajulnek alig bírom magam bepanikolok stb
2015. dec. 26. 08:32
 7/8 anonim válasza:
100%

Itt olvashatsz kicsit bővebben a témáról:


[link]


Elmondom neked a saját történetemet. Kb 18 éves lehettem, amikor nem voltam épp a megfelelő lelki állapotban. Össze voltam zavarodva, depressziós voltam, sokat piáltam és drogokat is fogyasztottam alkalmanként. Gimnáziom után elmentem dolgozni, és kifogtam egy olyan munkahelyet, ami teljesen felborította az életemet (12 óra, 4 műszak). Odabent óriási volt a hajtás, és úgy bántak velünk, dolgozókkal a főnökök, mint a kutyával. Ezek a körülmények vezettek el az első pánikrohamomig.

Azt hittem, infarktust kaptam, vagy valami... elkeztem kapkodni a levegőt, könny tódult a szemembe, szédültem, és mellkasi szorítást éreztem. Később tudtam csak meg, hogy ezek pszichoszomatikus tünetek voltak. Akkor mindenki beszart, mentőt is hívtak, de hamar kiderült, hogy kutya bajom sincs. Ezek a rohamok elkezdődtek minden alkalommal, amint a szorongásom megnőtt.

Végső soron úgy számoltam le vele, hogy sokat olvastam a témáról, hogy megtudjam, mi is történik velem ilyen helyzetekben, és ennek tudata sokat segített, de a nagy áttörést a munkahelyem elhagyása, nyugodtabb életkörülmények megteremtése hozta el.


Ha úgy érzed, kezd kicsúszni a dolog a kezeid közül, nyugodtan fordulj orvoshoz, senki nem fog rád furán nézni, nem is hinnéd, hányan küzdenek szorongással összefüggő tünetektől.


Találtam még neked hasznos infókat:


[link]

[link]


Remélem, tudtam segíteni egy keveset, a mihamarabbi jobbulásodat kívánom! :)

2015. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vereb Tünde válasza:
Igen, ez teljesen biztos. Nagyon sok mindent be tud képzelni az ember. Pl. nekem van egy olyan ismerősöm, akinek minden nyaralás vagy hosszabb út előtt előjön valami gondja. Rástresszel, hogy biztos "idegenben" lesz baja és ott kell orvost keresni, aminek az eredménye, hogy a szervezet produkál is tüneteket.
2016. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!