Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy férfi mit tehet, hogy...

Egy férfi mit tehet, hogy 30-40 éves korában se kezdjen el pocakosodni, ellustulni, és életet végéig jól nézzen ki?

Figyelt kérdés
Most 23 vagyok, szóval még nem aktuális, de egyszer majd az lesz. Egyes ismerőseim már ilyenkor kezdenek pocakot növeszteni, de olyan 35 évest is ismerek, aki konkrétan 25-nek néz ki kb. Az öregeknél meg az az általános tapasztalatom, hogy azok kortalanok, akik egykor élsportolók voltak. Volt olyan tanárom, aki már 80 felé járt, de úgy nézett ki, mintha 60 körül lenne. Én élsportoló sosem voltam, bár jók az adottságaim, most egy éve elhagytam a sportot és nagyon szenvedek is miatta. Mire figyeljek hosszú távon? Mi az, amire egy idő után az emberek többsége nem figyel?
2016. jan. 9. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Mozogj, étkezz egészségesen, igyekezz keveset stresszelni.
2016. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő életmód, ennyi. Nem szabad elhagyni magad, annyira nem nehéz ám. Mozgás, étkezés.
2016. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az alapvető, hogy az öröklöttség ellen nincs mit tenni. Való igaz, hogy a rendszeres és az életkornak megfelelő sporttal és nagy önuralommal, akaraterővel némileg lehet tartani a kinézetet, de az öregedés bizonyos törvényszerűségeit mindenképpen számításba kell venni és a károsító külső hatásokat (pl. UV sugárzás)sem lehet tökéletesen kirekeszteni. A haj és a bőr, a belső szervek, az agy öregedése ugyan lassítható, de nem megállítható. A különböző biokémiai történéseken alapuló egyes biológiai működések korábbi egyensúlya mindenképpen lassú változáson megy át és ezt tudatosan be lehet építeni az életmódba. A gond legfeljebb az, hogy az ilyen narcisztikus önmagára figyelés az embert kirekeszti a közösségből és ellentétes lehet a környezeti változásokkal.
2016. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:) Értem, tehát ha valaki ad magára és nem akar idejekorán túlságosan megöregedni, hanem minél tovább akar egészséges maradni, az narcisztikus és kirekeszti magát a társadalomból.
2016. jan. 9. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy örökifjú akar maradni (mint én :D de nekem e téren jók a génjeim, s nem a ráncok ellen küzdök, csak hegyet akarok mászni 100 évesen, az nem nagy elvárás szerintem), csak olyan normális kinézetet akar. Gondolom, tisztában van vele, hogy 80 évesen irreális igazán kigyúrt testtel rendelkezni, de súlyfelesleg nélkül, viszonylag fitten, a tohonya ifjaknál, akik csak a szemközti pékségbe nem mentek autóval, energikusabban élni, erre azért még látok komoly esélyt, ha tesz érte az ember. S a fizikai aktivitás jót tesz az ember kinézetének is.

Persze a lelki kiegyensúlyozottság is fontos, a szellemieket se hanyagolja el az ember...


Ahogy a kérdező, én is láttam olyan idős embert, aki elég meggyőzően mutatta, hogy nem kell leépülni hamar. Vannak szerencsétlen dolgok, önhibán kívüli betegségek, szegénység, miegymás, de azért a lepusztult mondjuk 60 évesek zöme igencsak tehet arról, hogy olyan, amilyen. Kis hazánkban sokan szétpiálják egymást, cigiznek, rosszul táplálkoznak, mozogni már sok fiatalnak sem tetszik... Nem csoda, ha nem szolgálja a teste egész életében jól.

2016. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

S szerintem nem nárcisztikus s épp jót tesz azzal a társadalomnak is, hogy nem kell folyton orvoshoz járnia, hanem viheti az unokát teljsítménytúrákra meg ilyenek :D


Dédapám pl. az összes rokongyerek felügyelője volt, 78 éves korában bekövetkezett halála napjáig (32 fog, egészség, semmi gond... na ennyire jó génjeim nincsenek, nekem a fog már gyenge pont, de ezt kivéve csak csonttöréssel megyek orvoshoz). Igaz, ő nem foglalkozott extramód az állapotával, mindössze normálisan élt, nem zabált, nem ivott sokat, egész életében így vagy úgy, de dolgozott...

A mai, sokszor ülőmunkát végző embernek azért más s az étkezés sem olyan ma, mint rég, bár ezen könnyű változtatni, ha az ember akar (szóval hogy normálisabb legyen, mert akkor sem lesz olyan, mint rég, más a talaj, a levegő, minden).

2016. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Helyes táplálkozással és sok mozgással nem leszel pocakos.

Ha nem eszel majd zsíros kajákból hatalmas adagokat, nem iszol hízlaló italokat és nem nassolsz, akkor nem leszel pocakos középkorú.

Ellustulás kérdése rajtad áll, mozogni bárhol lehet, pl lift helyett napi lépcsőzés, munkába gyalog, vagy bringával, kirándulás, stb.

2016. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, a genek is fontosak, de senki nem orokol 60kg tulsulyt
2016. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!