Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A mai nappal igyekszem kiiktat...

A mai nappal igyekszem kiiktatni a koffeint a szervezetemből, és szeretnék leszokni a kávéról. A fejfájás ennek a jele?

Figyelt kérdés

Tehát: Eddig a reggelem egy csésze kávéval indítottam, illetve délután is megittam egy csészével. A mai nap úgy döntöttem, nem akarok semminek a függőségében élni, ezért igyekszem a koffeint kiiktatni a szervezetemből amennyire csak lehet.


Ma reggel nem ittam kávét, és most érzem, ahogy sokkal fáradtabb vagyok, illetve egy picikét a fejem is elkezdett fájni, az álmosságról nem is beszélve. Ez annak a jele, hogy a koffeint megvontam a szervezetemtől?


Továbbá: Nagyjából mennyi ideig fognak az elvonási tünetek tartani, ha azt szeretném elérni, hogy ne sóvárogjak a kávé iránt a későbbiekben?


2016. jan. 15. 14:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja, hátha ennek van jelentősége:


21/F, 170/69

2016. jan. 15. 14:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem emiatt vagy fáradt, a kávé csak rövid időre pörget fel, nem fog délután kijönni a hiánya. Ráadásul sokan kávé után is képesek aludni, pl. én is. nem sokat számít az éberség szempontjából, szerintem főleg lelki függőséget okoz, de azt nagyon, én annak ellenére is szoktam kávézni, hogy sokszor rosszul leszek tőle.
2016. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, akkor a koffein elhagyása legalább annyira jár elvonási tünetekkel, mint akármilyen egyéb függőséget kialakító drog, legyen az marihuána, vagy akár a cukor.
2016. jan. 15. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, fejfájás, fáradtság. álmosság és egyéb elvonási tünetek is jelentkezhetnek ha hirtelen abbahagyod. Én fokozatosan hagytam el, és nem volt gond, nem jelentkeztek elvonási tünetek.

Ha eddig kettőt ittál, akkor most csak egyet igyál egy ideig, és ha már azt megszoktad, akkor hagyd el azt is.


Én három kávét ittam régebben, majd átálltam a reggeli, 1 adagra.

2016. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A cukor nem drog, a marihuána pedig sokkal erősebb lelki függőséget alakít ki, mint a kávé. Többek között ezért is van betiltva. Egyébként a lelki függőséget te szabályozod, szóval ha azt gondolod, hogy az amúgy csekély mennyiségű kávé, amit inni szoktál, olyan függőséget alakít ki, mint a heroin, vagy az alkohol, akkor valóban igencsak rosszul leszel ha nem iszol. Minden fejben dől el.
2016. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt inkább csak elvekről van szó. A kávét főképp az íze miatt iszom, viszont az első dolgom reggel az, hogy azonnal megyek, és iszok 1 pohár tejeskávét. A mennyiség itt most számomra mindegy, mert nem ezzel van a problémám, hanem azzal a tudattal, hogy szükségesnek érzem azt, hogy igyak, hogy nem tudom a reggelem elképzelni nélküle. Most szerencsére már nem vagyok olyan fáradt, és igyekszem nem is nyúlni többet a kávéhoz, de lehet, hogy inkább csak csökkentem eleinte az adagot 1 pohárra, majd teljesen megválok tőle.
2016. jan. 15. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindkét megoldásod jó lehet. A ciginél is inkább a rituálé a fontos, pl. ha valaki vált az elektromos cigire, nem is tudja, hogy nikotinos változatot szív, vagy simát, ez a durva a lelki függőségekben. Esetleg érdemes koffeinmentes kávét innod, szerintem nagyon hasonlít a kávéra, ha pedig ennél is egészségesebbet is akarsz, akkor lehet gabonakávét inni, viszont ennek már azért más az íze, ugyanaz, mint amit gyerekkorodban kaptál az oviban tejeskávé néven.
2016. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha értesz angolul, egy cikk erről:

[link]


Ennyit, erről, hogy "fejben dől el, meg csak beképzeled magadnak..."


Sosem értettem az emberekben, mielőtt utánajárnának bizonyos nézeteknek, miért nyilatkoznak baromságokat?


Minden, ami a hormonális rendszert minimálisan szabályozza, befolyásolja, "függőséget" okozhat.

2016. jan. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!