Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Savtermelést gátló gyógyszer...

Savtermelést gátló gyógyszer (reflux esetén) csökkentheti altató felszívódását?

Figyelt kérdés

Több éve szedek altatót (Dormicum,kb. 7,5 mg / éjjel,15 mg-os tablettáim vannak, általában elfelezem, de ha nagyon fáradt vagyok, akkor kb. 1/3-át veszem be a 15 mg-osnak). Számomra nagyon fontos a nyugodt alvás (akár 6, akár 7, akár 8 óra, ébredések nélkül.)


Szedtem ősszel ill. most télen is Quamatelt. Ez egy savtermelést gátló gyógyszer, a refluxomra szedtem.

A tájékoztatón természetesen rajtvan, hogy a quamatel csökkenti egyes gyógyszerek (pl. fogamzásgátló) felszívódását, ezért nagyon óvatosan! Hogy mekkora adagot veszünk be a quamatelből (van ugye 10 mg, ez vény nélküli, de van pl. 40 mg-os quamatel is, én váltakozva szedtem napi 20 mg-ot kb. Vagy 40 mg-osom volt és elfeleztem vagy csak 10 mg-ot vettem be.)


Az utóbbi 2-3 hétben alvási gondjaim voltak. Édesapám az egészségügyben dolgozik (vegyészmérnök) sokadik éve, nem orvos, de ért a gyógyszerekhez. Ő mondta, hogy a quamatel csökkentheti a dormi felszívódását is.

Elaludni el tudtam, de megébredtem sokszor az éjszaka közepén és nem tudtam visszaaludni. 3-4 napja nem vettem be quamatelt, tökre jól aludtam tegnap is, ma is.


Tényleg a quamateltől lehetett az hogy mindig megébredtem éjszakánként? Mert apa még stresszre is gondolt. Sportolni sportolok, egészségesen étkezem. Szerelmi gondjaim nincsenek (:D) családi sem. suli is OK, ami stressz volt, az lement. Munkában kicsit hajtás volt az elmúlt 2 hétben, de most nyugalom lesz a héten.


Van itt, aki gyógyszerész vagy akármilyen tippje lenne? Tényleg a quamatel csökkenthette a dormicum felszívódását és ezért ébredtem meg folyton (minden 2. éjszaka, ami azt eredményezte hogy koradélután kidőltem és kellett kb. 1 óra szudni... )



2016. jan. 19. 10:22
 1/4 A kérdező kommentje:

Ui.: vérvételt csináltattam, minden értékem jó (vas, magnézium, kalcium stb.)

Kortizol volt picit emelkedett de nem vészes, annyi még belefér (alapstressz gondolom hogy vért vesznek tőlem)

nincs vitaminhiányom, vagy semmi ilyesmi, nyomelem hiányom a vérvétel szerint (friss a lelet)

2016. jan. 19. 10:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen irányú vizsgálatokat (gyógyszer kölcsönhatásokat) sem a gyógyszeripar, sem az egészségügy nem folytat. bármi ilyen tapasztalat csak egyéni és eseti, nem igazolható általános összefüggés.
2016. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok szedd csak életed végéig a savcsökkentőt, a protonpumpa gátlót meg az altatót és a nyugtatót attól lesz jobb ,ahogy eddig is meggyógyultál. Ne vedd magadra, de a nagyvállalatok áldozata lettél , és nem teszel ellene semmit. A refluxod és az alvási gondjaid is mind a nagy üzleti érdek miatt vannak , bármilyen furán is hangzik. A szemét ételek tele vegyszerrel mind azért van ,hogy te többet fizess , ők többet keressenek , a gyógyszeripar pedig egyértelműen a világ legnagyobb biznisze a szintén nagyon korrekt bankrendszer után.

És ezt úgy mondom ,hogy maga a GlaxoSmithKline (GSK) vezérigazgatója is beismerte, hogy hát bizony a gyógyszereik 95 %-a nem ér semmit.

Az orvosokat is így képzik a nagy Rockefeller reform program óta nézz utána ha akarsz.


Ha nem akarsz egész életedben egy vállalat rabjaként élni akkor inkább változtass az életeden mind étkezés , mind aktivitás és gondolkodás terén. A reflux tipikusan olyan betegség ami nem súlyos pont étrend változtatással lehet kezelni ezt még az orvosok is tudják. Persze attól még a gyógyszer a legfontosabb ugye , én is kaptam annó ne félj , nembaj hogy a 10.000-ből 1 ember szíve meg is áll tőle , hiszen annyira csodálatosan "működik" biztosan te is azért szeded ősz óta :) Hülyének is megéri :)

2016. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaj a lényeg le is maradt mert nem csak beszólni akartam ám, nekem is volt refluxom egy éven keresztül és én aztán mindent kipróbáltam , jól le is fogytam egy 10est.

Nekem életem legstresszesebb időszakába jött elő , napi szintű kínais és mekis étrend után.

A tipikus rágjál kekszet helyett próbáld ki a vegán étrendet vagy makrobiotikus diétát , lényeg ,hogy cukrot, fehér lisztet, rizst, szénsavasat és túl feldolgozott (gyors kaják, félkész ételek) ne egyél.

És találd meg a lelki egyensúlyt (ez lesz a legnehezebb , de hidd el csak egy kicsit tenni kell érte) akkor az alvás problémáid is rendbe jönnek.

És javaslom a futást is.

2016. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!