Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyamatos szédülés, mi lehet...

Folyamatos szédülés, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Minden reggel miután felébredek jól vagyok olyan két-három órán keresztül , aztán elkezdek szédülni (nem forgó jellegű) és este felé egyre jobban szédülök, alvás előtt már kimenni a fürdőszobába is nehézkes, mivel nagyon szédülök. Oyan mintha a folyósó jobbra-balra inogna, vagy ha a föld mozogna alattam. Mindez társul mellkhasi fájdalommal (folyamatos tompa) és némi hátfájással.

Mindez PONTOSAN azután kezdődött hogy rosszul lettem régebbi munkahelyemen és fél órán kereszül hiperventilláltam. Elviekben pánikroham miatt, mert nem találtak semmi különöset. Ez már fél éve volt amúgy.

Mi válthatta ki ezt az állapotot? Pánik beteg lennék? Vagy a hiperventilláció okozhat valami rosszat?

Majd megyek kardiológiára mert nagyon zavarnak a tünetek.


Köszi a válaszokat!


22/F



2016. jan. 19. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
ez lehet siman panikbetegseg. de lehet, hogy csak folyadek vagy vitaminhianyod van.
2016. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hasonló problèmàm van. Te azóta helyrejöttél?
2017. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ugyanez van velem is. Erdekelne, hogy találtak- e valamit nálad?
2019. ápr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Bocsánat a késő válaszért.


Már elmúlt a szédülésem. Nagyjából 2-3 évig tartott, de a vége fele már csak az estéken jött elő.

Orvosok szerint is pánikbetegség lehetett. Főleg hogy még jópár esti pánikrohamom is volt közben.

Stresszes időszak volt az számomra. Azóta már sokkal jobban vagyok.


Szerintem segített hogy kevésbé stresszes a munkahelyet találtam. Szedtem nyugtatót, de csak akkor ha nagyon nem volt választásom, és vittem le folyton az adagokat.

Emellett gyakoroltam a "tudatos jelenlétet", vagy "mindfullness"-t.

Ez csak segített kiszedni a folyamatos negatív gondolat ciklusokból. Ajánlom a "mindfulness"-t, hátha nektek is beválik.

A koffein ami még visszahozhatja az érzést, és ezért kerülöm azt amiben sok van.


Fontos hogy beszéljetek az orvosotokkal és kivizsgáltassátok magatokat, hogy kizárjatok más rosszabb lehetőségeket, ami ilyen tüneteket okozhat.


Jobbulást nektek, ha még küzdötök ezzel.

2020. febr. 20. 12:23
 5/8 anonim válasza:

Szia!


Hármas vagyok. Örülök, hogy jobban vagy :)


Nekem szintén ugyanez, munkahelyet váltottam és elmúlt (nem teljesen de csak ritkán “nyilal belém” a szédülés), de amikor a kommentet irtam akkor olyan durva volt hogy egész nap amikor aktív voltam, pl munka közben szinte folyamatosan szédültem. Később már otthon is.

Több összefüggés van a lelki és testi egézség között mint gondolnánk.

2020. márc. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Hasonlo tunetekkel kuzdok en is mar honapok ota, de nekem nincsenek mellkasi fajdalmaim, es a szedules inkabb olyan liftszeru szikott lenni. Es ami nagyon furcsa, hogy egyfajta szedulest szinte allandoan erzek....:( jovoheten mennek neurologiara, mar ammenyire ebben a helyzetben most lehetseges, mert nagyon felek, hogy valami baj van. Amugy 26 eves no vagyok, es sosem voltam panikbeteg. Tehat ezert azt mindenkepp kizarnam. Illetve nalam meg ami fura, hha alkoholt iszom, de tenyleg szo szerint mondjuk csak egy kortyot akkor attol van, hogy sokkal rosszabb lesz.... ugyhogy emiatt mar honapok ota egy kortyot sem merek inni, nem mintha annyira hianyozna a pialas, de azert nyilvan egesz eletemben igy elni nem lenne tul komfortos. Nem tudom, h esetleg nektek is volt hasonlo? Es h sikerult megoldani? Vagy inkabb atveszelni... Elore is koszonom.
2020. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolso: fekve/ülve is érzed?
2020. jún. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Utolsó vagyok, igen, ülve is érzem és fekve is. Ha lefekszem aludni, akkor van, ha becsukom a szemem akkor fokozódik, de egy idő után akkor el szokott múlni.
2020. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!