Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van ez nálam?

Mitől van ez nálam?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Nos az lenne a panaszom, hogy egy-egy estén nem tudok elaludni. Mert elönt az idegesség, és minden hülyeségen jár az eszem, jár az agyam minden zagyvaságon, közben ideges vagyok, dehogy miért azt nem tudom. Ma meg olyan érzésem van mintha meghalnék, mintha nagyon aggódnék, félek az estétől hogy hogyan fogok elaludni.. Már lassan emiatt kész idegroncs leszek. Hogyan kontrolláljam ezt?


Tegnap este is sikerült elaludnom, de 10 perc után felkelltem, majd ránéztem az órára és elöntött az idegesség. Mi ez?



2016. jan. 21. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó tanács:Ne stresszelj rajta!


Én is így vagyok, igaz, már 33 évesen, de gyerekkoromtól nehezen alszok el. Volt olyan, hogy napokig úgy jártam dolgozni, hogy másfél órákat aludtam egy éjjel... És akkor jöttem rá, hogy az a megoldás, hogy nem húzom fel magam. Nem aludtam? Nem baj, majd alszok holnap. Ha másnap sem alszok, akkor majd holnapután biztos fogok.


Ha nem akarod gyógyszerrel tömni magad, akkor más megoldás nincs. Én sosem vettem be altatót, nem is mernék.


Ne legyél ideges! Semmi bajod nem lesz tőle, ha nem alszol. Főleg előre ne izgasd magad emiatt. úgyis alszol annyit, hogy ne legyen komoly bajod.

2016. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbálj este valamilyen gyógyteát, és olvass, hallgass zenét stb. Segíthet, ha sikerül valami rendszerességre rászoknod. Ne tanulj este 9-10 után, inkább szánj fél órát valami relaxáciora.
2016. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és folyton azon kattog az agyam, hogy mennyit alhatok még.. és ha már tudatosul bennem hogy 7 óránál kevesebbet, akkor már egészségtelen és rossz ez az alvás mennyiség
2016. jan. 21. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!