Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi idézheti elő nálam az...

Mi idézheti elő nálam az alábbi fejfájásos/szédüléses tüneteket?

Figyelt kérdés
Nem tudom összefüggésbe hozható-e a következő kisebb balesettel ami tavaly augusztus közepén történt. A ligetben sétálva véletlen eltaláltak tenisz labdával. Nem estem össze, és nem szédültem meg, viszont ami utána kezdődött az kész rémálom. Először csak jobb oldali tompa fejfájást éreztem, amit utána felváltott bal oldali szorító érzés, ami lesugárzott egészen a nyaki izmokra. Ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, habár soha életemben nem fájt a fejem. Idén május környékén többször előfordult nálam szapora szívverés és enyhe mellkas fájdalom. Voltam kardiológusnál, semmi problémát nem találtak. Utána magától elmúlt. Furcsa. Majd augusztus környékén egy napon arra ébredtem, mintha levegő távozna a bal fülemből, később pedig az állkapcsom összeszorítás közben kattogó hangot hallottam a bal fülemben. Ezalatt továbbra is tartott a furcsa szorító fejfájás. Kaptam beutalót orr-fül gégészetre, és pár hete sikerült ezen is túlesnem. Semmi komoly problémám nincs, egyéb allergiás tüneteket leszámítva. Jelenleg ott tartok, hogy nem érzem a fejfájást, de helyette furcsa szédülést érzékelek hirtelen fejmozdulatok közben, valamint a bal oldal fülkattogás mellett, a jobb fülem be szokott néha dugulni tornázás/edzés alatt. Az étvágyam kifogástalan és hányingerem sincs. Kértem beutalót CT-re, de rettenetese aggódok. Lehet összefüggés a tavaly történtek és a szimptómák között? Van okom az aggodalomra, vagy ennyi idő elteltével nem lehet komoly bajom? Esetleg valakinek hasonló? Huszonéves korom ellenére, korábban soha nem volt semmi egészségügyi problémám. Hozzátenném, hogy a vérnyomásom elég magas (140), de eddig nem okozott problémát. Beszéltem pszichiáterrel. Az Ő meggyőződése, hogy ez mind pszichés alapon van. Tény, hogy sokat stresszelek és gyakran szorongok, csak furcsa, hogy pont az a kisebb baleset után kezdődtek a tünetek. Ti mit gondoltok a leírtak alapján? Tudom, hogy buta kérdés, de hátha átélt valaki hasonlót vagy pedig a tünetek alapján tud valaki konkrétumot írni. Előre is köszönöm!

2014. okt. 27. 23:41
 1/1 A kérdező kommentje:
Egy apró dologgal kiegészíteném. A történtek után 2 hétre voltak nyelési zavaraim, amitől nagyon bepánikoltam. Szerencsére ez azóta nem ismétlődött meg!
2014. okt. 27. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!