Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja ezeket?

Mi okozhatja ezeket?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy az utóbbi időkben gyakran leszek dühös. De úgy igazán. Nem ordibálok (bár néha szívesen tenném), viszont érzem, hogy lüktet a fejemben, illetve a szemeimben a vér. Ettől annyira feszül a fejem, hogy már-már fájdalomnak is nevezhető. Gyakran érzek vérszagot az orromban és érzem, hogy telítettek az erek és lüktetnek. A dühnek gyakran pitiáner előzménye van(de következménye sosincs), viszont néha annyira elönt a méreg, hogy lüktetnek az erek a fejemben. Ez volna a magas vérnyomás? Nagyon bosszantó, csak az utóbbi időben jelentkezik. Járt már valaki ilyen cipőben? Hogy tehetnék ellene?

2016. jan. 27. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Agresszív impulzus kontroll zavar. Fordulj pszichológushoz.


A vérszagot azért érzed, mert elpattant egy ér. És igen, ilyenkor megnő a vérnyomás.

2016. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen velem ien nincs meg pszichológus akarok lenni, de néha jobb kiengedni a gőzt, így környékedel is tudatod hogy az ez nemjó, agresszív se légy, nyilván én jó is leszek pszichológusnak mer még magamat is elátom tanácsal és nem vok depis:'D
2016. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem, ez nem magas vérnyomás.

a dühkezelést pedig meg kell tanulnod, mert az ilyen embereknél ha egyszer elszabadul az indulat akkor jön a börtön.

2016. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az életben rengeteg olyan dolog fog jönni amire be fog indulni a gépezeted.

a trükk az, hogy megfigyeled amikor már kicsit kezd felmenni a pumpád.

sokszor nem vesszük észre hogy sértés jött, csak elkezdjük kellemetlenül érezni magunkat, ezt figyelni kell.

én ezt úgy csinálom, hogy meghatározom magamban a sértés fajtáját és a fokozatát.

és annak megfelelő sértést dobok vissza.

akkor az illető kicsit megtorpan, de folytatódik a beszélgetés.

ha még egyet bevág akkor emelem a dózist, és ha harmadikra is kóstolgat akkor olyant bevágok amitől elborzad és azonnal lelép, az egész társaság elhallgat és ő illetve a szimpatizánsai eltávoznak a helyszínről.

ilyenkor következőre már nem fog szólni hozzám, jön a facebook letiltás a részéről, és a szöveg a hátam mögött hogy mekkora szemét bunkó vagyok.

én meg kipipálom hogy egy idiótával kevesebb,és nem is jutottam el addig hogy megverjem.

természetesen érdemes ügyelni arra, hogy az illetőnek végig legyen lehetősége visszalépni, és a mondanivalóját új értelmezésbe magyarázni.

lesznek akik élnek majd ezzel a lehetőséggel, és lesznek akik kikérik maguknak hogy jóindulatú értelembe helyezd a közlésüket.


ezzel a módszerrel mindig nagyon udvarias és elegáns módját tudom választani a másik kifilézésének, és sosem jutok el oda hogy valóban kifilézzem fizikailag.

az átlagosnál több hosszútávú baráttal és haveri körrel rendelkezem, ezért nyugodt szívvel állíthatom hogy a dolog sikeresen működik.

35/l

2016. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát nem érzem magam agresszívnek, sosem voltam olyan, aki dühében üti az embereket, vagy nyilvánosan bárkit megalázna vagy ilyesmi. de elég para visszaolvasni a kérdésem leírását :D csak szimplán nem érzem, hogy kezelni tudom és dúlok-fúlok magamban, szóval sosem bántanék másokat. valaki azt mondta, hogy a magas vérnyomás miatt lehet ilyen pukkancs az ember, igyekszem nem olyan emberekkel körülvenni magam, akik szemetek velem. sok barátom van! köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 8. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!