Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit vártok egy masszázstól?...

Mit vártok egy masszázstól? Kikérnénk a véleményeteket!

Figyelt kérdés
Nyitottunk egy kicsi, szerény, de szép szalont. Ti mit vártok egy jó/frissítő masszázstól? Milyen legyen? És árban? És a körítés? Pl.: zene, olajok választéka, stb... Voltatok már rossz masszázson, pl.: ahol folyamatosan beszéltek hozzád, hangos volt a zene, hideg volt? Kérlek segítsetek nekünk!! MINŐSÉGI SZOLGÁTATÁST/PIHENÉST SZERETNÉNK!! Köszönjük!! :) -az egészség témakört sokat olvassák-
2010. márc. 28. 22:36
 1/3 anonim válasza:

Fontos, hogy a helyiség tiszta, praktikus, jól szellőző, és lehetőleg napfényes legyen. Hiba a masszőrt a legeldugottabb helyiségbe száműzni,mert az rontja a munkamorált, és nehéz úgy dolgozni, hogy napi nyolc órát egy ablaktalan helyiségben töltesz. Amúgy az is tévhit, hogy a relaxációs állapotot elősegiti a sötétség, és a füstölőszag; olcsó és gagyi hatást kelt, nem autentikus, felesleges. Sokkal okosabb illatmécsest betenni a helyiségbe, és egy jól eltalált, az év és napszaknak megfelelő, max. három komponensből álló illóolaj-koktélt párologtatni. És a természetes napfény átszűrödve egy szines kelmén sokkal jobban lazit, mint a gyertyafényes félhomály.

Olajok tekintétében érdemes sajtolt növényi olajokat használni, nem kell nagyon túlvariálni. A mandulaolaj tökéletes, táplálja a bőrt, nincs illata, gyorsan felszivódik, tökéletes vivőolaj. A jojoba picit könnyebb, drágább, de nagyon jó regeneráló tulajdonséga van, az avokádó pedig pl. nagyon drága, és nagyon zsiros, csak extraszáraz bőrre ajánlott.

Érdemes személyre szabott aromaterápiát folytatni, ha van hozzá szakember, mert kb. 10-15 komponensből elég sokmindent ki lehet keverni, és igen hatásos gyógyitó eljárás.

A zene érzékeny kérdés, szerintem egy csomó embernek az agyára megy az álautentikus gagyi szerzetesi recitálás, másoknak meg pont erre van szüksége. Érdemes szerintem széles választékot tartani, és a pácienest megkérdezni, van-e speciális igénye, de ha már mindenképpen a távol/közelkeleti hangulatot próbálsz megteremteni, érdemes kutatni igényesebb zenék után. És persze a zene ritmusa meghatározza a masszőr mozdulatainak ritmusát is, szóval elég furán venné ki magát egy relaxáló masszázs egy, a zene miatt teljesen felpörgött masszárrel, és persze ennek inverze is igaz.

És persze a legfontosabb a masszőr. Egy jó szakember aranyat ér. Egy jó szakember megteremti a vendégkört, és hirnevet hoz. Egy jó masszőr a szalonnak olyan, mint az étteremnek a shéf. A jó szakember pedig elhivatott, folyamatosan tanul, szereti a hivatását, és nem massziroz, hanem gyógyit. Érdemes gyógymasszőrt foglalkoztatni, mert nagyobb a tudásuk, és magasabb vizsgakövetelményeknek feleltek meg, mint a frissitő masszőrők. Amúgy a jó masszőr ismérve az, hogy nem lehet beszélgetni vele, mert néhány mozdulat utána a páciensnek már nem lesz kedve beszélni:)

Rengeteget lehetne még erről beszélni, nekem is nagy szivügyem egy saját szalon.

Sok sikert a megvalósitáshoz, ajánlom magam tisztelettel:

Nagy István, okleveles gyógymasszőr

2010. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!
2010. márc. 29. 00:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami számomra fontos egy jó masszázsnál; a hőmérséklet megfelelő legyen, a zene nem annyira központi kérdés, ezt ízlése válogatja, de kereskedelmi rádiót semmiképen sem. Beszélgetés; szerintem egy jó masszőr/masszőz tudja vagy érzi, hogy hol a határ, ahol nem tolakodó, egy hullámhosszon tud lenni a vendéggel. Én magam nem vagyok nagy beszélgetős pl., de pár szót azért jól esik váltani a másikkal.

Zuhanyzó van, ugye? A bőr úgysem tudja beszívni teljesen a masszázsolajat, a felesleget le kell mosni. Nekem legalábbis nem esne jól egész nap a zsíros bőrre rávett ruhában tevékenykedni.

A masszázst bizalmi dolognak tartom. Fontos, hogy teljesen el tudjam engedni magam, átengedjem a másiknak a testemet, 100%-ban meg tudjak bízni abban, aki masszíroz - mégiscsak meztelenül fekszem egy másik, elsőre akár vadidegen ember elé - és itt most nem a szégyenlősségről van szó.

Milyenek az árelképzeléseitek egyébként?


Az előző hozzászólóhoz csatlakozva nagyon sok sikert és vendéget kívánok én is!

2010. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!