Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ez? Már nagyon...

Mitől lehet ez? Már nagyon meg vagyok ijedve, és amíg nem tudok elmenni orvoshoz, szeretném a ti véleményeteket kikérni.

Figyelt kérdés
Nagyon sűrűn fáj a fejem,én javarészt a menstruációmmal hozom összefüggésbe,mert vagy akkor fáj,mikor megvan,vagy előtte pár nappal,vagy utána pár nappal.De ami aggaszt az az,hogy hogyan fáj.A fejem jobb oldala fáj,a szemem fölött kezdődik,és végig húzódik egészen a tarkómig,de csak jobb oldalt,és legerősebben a halántékomnál.És rettenetesen. ha fekszem akkor jó,de ha felkelek,akkor kegyetlen.És ezt még tetézi,hogy ilyenkor a jobb szememmel apró fekete pöttyöket látok.Ez a pöttyök látása elő szokott jönni fejfájás nélkül is sajnos.Nem tudom mi lehet ez,vagy mitől van.Nem szoktam gyógyszereket szedni,de tegnap már nem bírtam,és bevettem egy aszpirint.Kb négy napig szokott tartani ez az elviselhetetlen fejfájás.Ez előtt három hete volt.Szerintetek nagy baj lehet?
2011. júl. 6. 09:03
 1/2 anonim válasza:

A kis fekete pontok nekem is megszoktak jelenni és általában utána elviselhetetlenül fáj a fejem. Voltam szemésznél(nem emiatt mentem, de elmondtam neki) és azt mondta, hogy ezek a pöttyök az alacsony vérnyomásom miatt jönnek elő... Azt ajánlotta, hogy amikor észreveszem, akkor lehetőleg feküdjek le és tegyem magasra a lábam, mellette igyak sokat és egyek cukrosat... Sajnos ritkán tehetem meg így nagyon sokszor fáj a fejem.

:/

2011. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez így első blikkre migrénnek tűnik. Üdv a klubban:(

Nekem is ilyen durván szokott előjönni, csak nekem olyankor az államba is kisugároz, és hányingerem is van.

Alvás, sötét szoba, csend. Más nekem nem segít. Bevehetek 6 algoflexet is, az sem.

A migrént kiváltó okokat kell megkeresni, és kiiktatni.

Pl. igyál sok vizet. A cukorral kapcsolatban vannak kétségeim, tudniillik lehet h éppen akkor segít (ha leesik a vércukrod), de mivel az egészségre ártalmas és szabad gyököket képez, ezért a migrénre hajlamosaknál (pl. nálam) válthat ki újabb migrénes rohamot. Ördögi kör.

Így h menzesz körül jelentkezik, hajlamos vagy PMS-re, ami nálad migrénben jön ki.

Ezzel nagyon nem lehet mit csinálni, neked kell kitapasztalnod, hogy mik azok az ingerek, ételek, körülmények, amik ezt kiváltják.

Én egy étrendváltoztatással, sok víz fogyasztásával, cukrok, finomított élelmiszerek elhagyásával magam mögött hagytam a migrént. Márcsak havi egyszer jön elő kb, időjárátváltozástól függően.

Ja és még valami, ha szedsz fogamzásgátlót, akkor az is nagyon nagy százalékban vált ki migrént. Fajtától függetlenül.

2011. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!