Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérvételi papíron a GPT alat...

Vérvételi papíron a GPT alat értékem 86 lett. Ez nagyon durva?

Figyelt kérdés
Sok éve nem ittam 1 kortyot sem. (ff37)
2016. febr. 3. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
A többi májfunkciós eredményed és koleszterin, triglicerid jó lett? Ettél mostanság sok savanyúságot?
2016. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A többi érték határokon belül van. Savanyúságot nem ettem. Volt egy nagyobb adag antibiotikum kúra (6 hét) de az decemberben véget ért.
2016. febr. 3. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
A laborleleten van vas, transzferrin is? Vaspótló szert szedtél? Fertőző májgyulladásod volt /van? Megégett mostanság valamely testrészed?
2016. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként az antibiotikum is megterhelheti a májfunkciós értéket, értékeket az arra hajlamos egyéneknél.
2016. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vészes az eredményed! Egyébként ha januárban szedtél valamilyen fájdalomcsillapítót, más gyógyszert, az is befolyásolhatja.

Mivel nem annyira vészes, a többi érték jó, ezért érdemes lenne venni „csak” Máriatövismag teát és naponta innod. Ha gyorsabban, intenzívebben szeretnéd elérni, hogy a máj regenerálódjon, akkor olyan szilimarin tartalmú készítményt vegyél, ami sok hatóanyagot tartalmaz a többihez képest, lehetőleg cseppet. De valószínűleg elég lesz a tea is. Ha naponta iszod és egy hónap múlva megismételteted a vérvételt, elég nagy valószínűséggel visszaáll a normál tartományba.

2016. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most nincs nálam a lelet, de májgyulladás, megégés nem volt.
2016. febr. 3. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért majd ne felejtsd el megnézni a leleten, kért-e az orvos TVK-t, Fe-t.

Ha nem, akkor 1 hónapig naponta idd a Máriatövismag teát vagy olajat és utána kérj egy kontroll vérvételt, csak szólj a dokinak, a vasvizsgálatokat is jelölje be a kérőlapon.

2016. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én kértem a vérképet, nem orvos.
2016. febr. 4. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!