Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon durva állkapocs ropogás?

Nagyon durva állkapocs ropogás?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdődött, ha teljesen kinyitom a szám egy pontnál mindig megakad és roppan egyet, nagyjából 100/90 alkalommal. Olyan ropogás mint pl az ujj ropogtatás, szóval hangos nagy roppanás .Régebben is ropogott ritkán, de most totál beállt. Persze elmegyek orvoshoz, de mi lehet ez?

2015. szept. 29. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincsen foghiányod?
2015. szept. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ropogás elkezdődése előtt kb 1 hónappal húztak egy fogamat felülről. Ez lenne az oka? És gyógyítható?
2015. szept. 29. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:

A foghiány eltolhatja az állkapcsot normál helyzetéből, ettől előfordulhat, hogy kiakad. Nekem fiatalkoromban egy időben rendszeresen ropogott és kiakadt, de aztán ez elmúlt úgy, hogy észre sem vettem. Két foghúzásom volt akkortájt.

Elvileg ízületi probléma is okozhatja, de fiatalkorban ez nem jellemző.

2015. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De felülről húztak fogat szóval az állkapocs nem igazán mozgott, és pont a túloldalon ropog. Sajnos 20 éves vagyok de az ízületeim állapota olyan 60 évesnek néz ki. A ropogás meg olyan nagy és hangos, hogy azért csak el kellene orvoshoz mennem. Háziorvos, vagy fogorvos?
2015. szept. 29. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fogorvoshoz menj, ott lehet hogy rögtön tudnak röntgent csinálni, abból kiderülhet, hogy van-e állkapocs elmozdulás. Ha nincs, akkor kérdezd meg a háziorvost, milyen vizsgálatot javasol.
2015. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Helyrejött?
2022. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!