Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok egyhuzamban...

Miért nem tudok egyhuzamban napi 3-4 óránál többet aludni?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem kell korán kelnem,mindig 10 kor kelek,és este 23 kor fekszem le.Kell egy kb 2 óra,míg elalszom,így éjjel 1 től alszok tulajdonképpen.Jó lenne,ha meglenne a napi 8 óra egyben,de én mindig felébredek 3-4 óra alvás után.


Utána visszaalszok még egy 3-4 órára.Aztán megint felébredek,és akkor megint rányomok még egy órácskát.


Kipihenten ébredek amúgy,csak aggaszt,hogy úgymond darabokban alszom meg a 8 órát és nem egyben.


Ez számít,vagy jelenthet valami gondot ?


A napjaim borzasztó unalmasak.Itthon rohadok,eszek,netezek,fekszek az ágyon,álmodozok,néha boltba lemegyek.

28/L


2016. febr. 21. 13:45
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
próbáltam,hogy esténként 1 órát sétálok,de ugyanugy szakaszokban aludtam és nem egyben...
2016. febr. 21. 13:48
 2/17 anonim válasza:

Akkor nyomass valami sportot.:)

Sokat gondolkodsz elalvásnál?

Feszült vagy?Vagy szomorú?

2016. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
a problema lehet, hogy nem vagy eleg faradt...mondjuk segithet ha seta heyett kicsit megeroltetobb munkat vegzel...pl kocogas, testedzes, valami intenziv
2016. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

,,A napjaim borzasztó unalmasak.Itthon rohadok,eszek,netezek,fekszek az ágyon,álmodozok,néha boltba lemegyek,,


ezzel meg is válaszoltad magadnak, tele vagy energiával amit ki kellene adnod magadból, fáraszd le magad vagy egy héten keresztül utána már jobban fogsz tudni aludni.

az benne érdekes, hogy én pont fordítva vagyok ha nem keltenek fel végigalszom a napot is és mindig fáradtan ébredek

2016. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Nem lehet hogy mostanában több stressz ért?
2016. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha reggeli ébredéskor rögtön kikelsz az ágyból és nem alszol vissza, néhány nap, vagy néhány hét múlva a szervezeted visszatér a normális kerékvágásba. Ekkor menj el sétálni, ha nem találsz hasznosabb elfoglaltságot, és ne aludj vissza.

A szervezeted még emlékszik hogy reggel fel kell kelni, ezért szakaszolja az alvást. Az alvásban szerepet játszó melatonin termelés a nappali fény hatására működik, tehát világosban sohase aludjál. A szervezet alvási ciklusa a sötétséghez van beállítva nem pedig a nappalokhoz.

2016. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

de rendesek vagytok,egytől egyig mindenkinek volt hasznos válasza ! az edzést beiktatom holnaptól,arra már szintén gondoltam,de inkább napközben,nem este,mert lehet,az is felpörgetne éjszakára.


a fénnyel nincs gond,full sötétben alszok.


Hát a stresszel,félelmekkel vannak gondok,igen....egyrészt,hogy még itthon kell laknom a szüleimmel és elviselni mások szokásait,aztán ott van a felső szomszéd,aki Karácsony óta kikészít,hogy állandóan zörög,emiatt ventillátorral alszom,az legalább elnyomja a hangokat és viszonylag nyugodtan alszok.

Illetve itt a téren van egy kis pékség,és ehhez a kocsik éjjel 3 tól érkeznek folyamatosan,10 percenként úgy,hogy nem állítják le a motort és van ,hogy éjjel 3-4ig megy a kocsimotor.....ekkor kénytelen vagyok az ablakot becsukni,de hamar elfogy a friss levegő,nyilván...szóval sok a stressz faktor,az tény...

2016. febr. 21. 14:15
 8/17 anonim válasza:
Ezell nincsen semmi baj, hogy alszol 3-4 órát, felkelsz, csinálsz valamit, azután meg megint alszol. Igazából így aludt az ős ember. (Egy angol videóból idézek :D )
2016. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszi :)

amúgy nem csinálok semmit,ki sem kelek az ágyból,ki se nyitom a szemem,csak alszok 3-4órát,automatikusan felébredek,de ágyban maradok,és alszok vissza egyből,olyan 1-2óráig éber vagyok(ennyi idő,míg újra elalszok) és utána megint elalszok 3 órára,aztán megint felébredek :) így megy :)

2016. febr. 21. 16:22
 10/17 anonim válasza:
Fül dugót próbáltad már?
2016. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!