Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 16 évesen alvászavar?

16 évesen alvászavar?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy este amikor elalszok, rá egy fél órára felkelek, hogy azon stresszelek hogy nem tudok elaludni, pedig aludtam.. Olyankor tiszta ideg vagyok.. és nembírok aludni.. Meg azt számolom állandóan hogy még mennyit aludhatok reggelig.. reggel korán kelek. És félek, hogy nem tudom megaludni a 8 órát.. Meg a jó emlékeim kínoznak, tehát ez alatt azt értem, hogy folyton azt nézem, hogy pl. már 2 órája fürödtem, gyorsan eltelik az idő.. az idő múlásán is bestresszelek.. Már félek aludni is.

2016. márc. 3. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

hahah. ugyan ez van velem, annyi különbséggel hogy rohadt gyorsan elalszom. Ha felkelek este remegve nézek rá a telefonra hogy "aj csak ne legyen még 5 óra, had aludjak még egy picit": Aztán néha bejön néha nem. :D


Am lefekvés közben rakj be valami filmet, v sorozatot a gépen v tvn..azokra könnyű elaludni.

2016. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokáig szenvedtem ettől. Borzalmas volt. Reggel tegyük fel 6 kor keltem, mentem dolgozni, hulla fáradtan hazaértem...este 23h fele lefeküdtem aludni...4-ig forgolódtam, majd elaludtam, és persze 6 kor csörgött az ébresztőm..Amikor hazaértem a menóból, minden kezdődött az elejétől. 4 kor aludtam el. Ez így ment hónapokon keresztül (mostanság is azért elő szokott fordulni). Ha van valami ami nyugtalanít, akkor tuti nem fogsz tudni elaludni egyhamar. Próbáld ne nézegetni az időt, és ne agyalj azon, hogy mit fogsz holnap csinálni stb, mert csak pörgeted az agyadat. Esetleg igyál meg egy bögre langyos tejet elalvás előtt. Ami még segíthet az az, hogy mély levegőt veszel lassan, és lassan engeded ki-ezt csináld pár percig...hatásos szintén...Nálam még az is szokott segíteni, hogy este teszek egy jó kis sétát..
2016. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!