Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Minden éjszaka felébredek,...

Minden éjszaka felébredek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 éves lány vagyok és van egy olyan problémám, hogy már hetek óta nem tudok normálisan aludni. Korábban sem voltam valami jó alvó, de ami mostanában megy az elviselhetetlen. Hétköznap általában 9-10 körül fekszem le, mert már nagyon fáradt vagyok, de éjfél, legkésőbb egy órakor mindig felkelek és órákig csak forgolódok. Talán olyan 6-7 óra körül tudnék kicsit elszunnyadni, de akkor meg már nem lehet. Így egész nap fáj a fejem, rossz a közérzetem és gyenge vagyok, meg ingerlékeny. Próbáltam, hogy később alszok el, de az lett a vége, hogy egyáltalán nem tudtam elaludni és úgy kellett menni munkába, hogy két napig semmit se aludtam. Ráadásul felelősségteljes munkaköröm van, ami nagyon sok stresszel jár, szóval jó lenne legalább egy kicsit kipihentnek lenni. Nem zabálom magam tele lefekvés előtt, tévém nincs, szóval az nem megy, csendes környéken lakom. Szóval tényleg nem értem mi lehet a baj, de már nagyon nem bírom. Ötletek, tanácsok? Köszönöm előre is! :)

2016. márc. 5. 01:03
 1/2 Argloss ***** válasza:
A munka gondolom nem fizikailag fáraszt el, szóval amire neked szükséged van az valószínűleg a testmozgás.
2016. márc. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A biológiai óránk szerint 23 - 01 óra között dolgozza fel a szervezetünk, idegrendszerünk legjobban biz. pszichés működéseinket (pl. belátás, élményfeldolgozás, keserűség, indulat, harag, agresszív megnyilvánulásokat, elfojtott és aktív dühöt, szeretett kapcsolatainkat, elfogadásainkat), és ekkor tud a legjobban pihenni az epehólyagunk is, ami a zsírok lebontásában és biz. anyagcsere végtermékek eltávolításában is segít.


Ebben az időszakban célszerű aludnunk, mert alvás közben és utána sokkal jobban fog működni az idegrendszerünk, könnyebben feldolgozhatjuk a napi stresszeinket és az emésztőfunkcióink is jobban aktivizálódnak.

Ebben az időszakban a szívműködés a legsérülékenyebb.


Fordítva: Ha ebben az időszakban valaki ébren van vagy felébred, akkor az agyunk kevésbé tudja feldolgozni a pszichés stresszeinket, feszültségeinket, ezeket kevésbé vagy nem hatékonyan fogjuk tudni megoldani (vagyis jobban menne a feldolgozás, ha aludnánk), és az emésztőfunkcióink is sérülhetnek.

Könnyebben tudunk fogyni is, ha este max. 19 óráig (de inkább előbb) befejezzük az étkezést, max. 23 óra körül lefekszük aludni (régebben ez 24 óra volt max.) és 6-7 óra tájékáig legalább tudunk aludni.


Tehát, ha valaki 23-01 között megébred (nem a lefekvésről van szó, hanem a felébredésről), akkor az mutatja, hogy számára túl intenzív / sok a stressz az életében és a szervezeti jelzi, hogy célszerű lenne változtatni, a kiégés, az emésztőrendszer – és a szív megbetegedései elkerülése végett is.

Érdemes átgondolni az életritmust is, mert az sem működik a legjobban, ill. ennek az újratervezése is fontos.

A kapcsolatokban a feldolgozással, megbocsájtással, bocsánatkéréssel, elfogadással kapcsolatos ügyeinket is célszerű lenne átgondolni, változtatni, kivitelezni, merni lépni, hatékonyabbnak lenni.

2016. márc. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!