Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van bűntudatom azáltal,...

Miért van bűntudatom azáltal, hogy nem tudok menni suliba?

Figyelt kérdés

Lényegében meg vagyok fázva, szédülök, alig élek, néha megfájdul a fejem is, koncentrálni nem bírok, és alig vártam ma is, hogy hazaérjek, mert az orrom is folyik, és sok zsebkendőt elhasználtam. Azt hittem elfogy a nap végére, úgy kellett spórolnom vele, mert nem volt nálam több.

Szóval nem vagyok jól.

Eddig mindig bementem megfázva, de most úgy éreztem, hogy nem akarok bemenni, mert egyszerűen szenvedés.

De ennek ellenére bűntudatom van.

Gimibe járok, és nem nagyon szoktam hiányozni. Évente pár napot.

És nem értem, miért van bűntudatom. Talán azért, mert keveset szoktam hiányozni?

Más is érzett már ilyet?

Pedig csak 3 napról lenne szó, hogy tényleg rendbe jöjjek, mert tervem is van a hosszú hétvégére, és ha kell, akkor betegen is megvalósítom.



2016. márc. 8. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy rendkívül ritka jelenség, érdemes lenne kihívni a Híradót.
2016. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Kedves" komment. :/

Nem is tudom miért gondoltam, hogy ha valaki ír, az majd megérti ezt a kis, de számomra nagy problémámat.

2016. márc. 8. 22:39
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Végülis bementél suliba? Én is voltam így, én bementem akkor.
2016. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem mentem be, mert reggel alig bírtam járni, annyira szédültem, meg fájt a fejem.

A dokihoz mentem be, mikor jobban voltam, és ő mondta, hogy valami vírusos fertőzést kaptam, így kiírt engem erre a hétre.

2016. márc. 9. 16:27
 5/6 anonim válasza:
100%

Nézd, ebből nem kell ekkora ügyet csinálni!

Akkor kéne bűntudatodnak lenni, ha rendszeres lógó lennél, és már a megengedett igazolatlanaid határát feszegetnéd,

de még ennek ellenére sem akarnál bemenni.

De ezek szerint te normál arc vagy.

Megérdemled, hogy nyugodt szívvel kiélvezd a szabadságod, ha már egyszer tényleg beteg vagy.

Csak egyet mindig tarts szem előtt!

Ne nagyon kezd el ezt a pihengetés dolgot, mert ha beleszoksz, elképesztően nehéz lesz visszaszokni a mindennapi életbe. Hidd el! Tapasztalatból mondom.

Főleg majd amikor dolgozni kezdesz, és esetleg munkanélkülivé válsz, akkor gyúrjál közben naponta párszor pár percet csak, de az kell, különben úgy elgyengül az ember, hogy amit korábban elbírt, attól sírva rohan haza,

mert nem bírja már úgy a fájdalmakat.

Mármint fizikai munkáról beszélek most, de ez mindenre igaz, amit mondtam. Szellemi munkára is.

Maga az, hogy dolgozni kell, és nem lehetsz szabad,

azzal nehéz újra megbírkózni, ha elszoksz tőle, és beleszoksz a semmittevésbe.

Szóval ettől még nem fogsz elzülleni, de ne felejtsd,

amit mondtam!

Egyébként tudod ki a jó arc?

Aki jól tanul, nem lóg a suliból, de mindemellett nem is kockul be a négyfal közé, hanem a haverokkal is ütközik, szórakozni is eljár, meg 17 évesen azért már illik csajozni is. Az első a tanulás, aztán a munka, de partiarc is legyél annyira, amennyi még nem megy a jövőd rovására.

Még egy jó tanács. Akármilyen gátlásos, félénk vagy

-ha az lennél esetleg- attól még szeretnek a lányok:)

Vagy ha lány vagy, a fiúk:)

Ja és még valami.

Én annak idején elrontottam az életem azzal, hogy rászoktam a fűre a tanulás helyett. Az érettségim is csak azért lett meg, mert ímmel ámmal azért tanultam -sokszor betépve- és szerencsésen húztam a lapokat.

Azt hittem jó lesz nekem az árufeltöltés is, este meg jól beszívok. Bírtam is azt a melót egy ideig, de belerokkantam. Nagyon fájt a talpam estére, de azt még valahogy kibírtam, de aztán a derekam is térdem galyrament.

Már bánom, hogy a tanulás helyett elzüllöttem.

Volt amit amúgy sem tudtam volna megtanulni, de volt olyan, ami talán ment volna, ha akartam volna, de persze egyszerűbb volt beszívni inkább azt tenni a világra.

Jó is az néha, de nem 17-20 évesen ész nélkül, amikor még tanulni kellene, hogy ne nyomorogva, fájdalmas munkákat végezve klljen leélned az életed, és már alig várd az estét, hogy betéphess.

Ha hétvégén elpöffentesz pár cigit, attól még nem lesz baj, de úgy nem lehet tanulni, ha minden este tolod.

No meg persze délután is, hamár a haverok behívnak egy cigibe. Vagy mindjárt reggel is miért ne, ha már úgyis otthon vagy.

Szóval én ezt már bejártam, és nagyon bánom, hogy nem tanultam valami szellemi melkát, aloh ülni lehet, nem pedig egész nap állni, és beleőrülni a talpfájásba.

2016. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazad van. :)


Igazándiből elpuhulni nem fogok soha, mert én abba tudok beleőrülni, ha nem csinálhatok valamit.

Ma is megfőztem az ebédet, elmosogattam, és el is telt a délután. Utána gyakoroltam zongorán egy kicsit, a maradék időben, pedig ami eszembe jutott azt csináltam.

Volt, hogy 3-4 órára biciklizni is elmentem már betegen, mert egyszerűen idegesített, hogy nem csinálhatok valamit.


Alkalmazkodni gyorsan tudok, és nem fogok elszokni a semmitől. :)


Én még betegen is élénk vagyok. :)

Csak lekorlátozódik a tevékenységi köröm sajnos.

2016. márc. 9. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!