Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti használtok kézfertőtlenítőt...

Ti használtok kézfertőtlenítőt otthon (naponta többször is) kézmosás után?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 23:11
1 2
 11/18 anonim válasza:

Intim együttlét előtt én nem tartom hülyeségnek. Van ahova nem baj ha nem jutnak be baktériumok meg egyéb kelletlen mikro vagy makro organizmusok.


Oké, hogy az immunrendszernek nem tesz jót ha állandóan fertőtlenítjük a környezetünket de azért a punci szereti a törődést. ♡ Tehát azért a kezemet előtte leszoktam fertőtleníteni. Èn is nyugodtabb vagyok meg gondolom a nőnek sem rossz ha figyelnek rá!

2016. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

"

Oké, hogy az immunrendszernek nem tesz jót ha állandóan fertőtlenítjük a környezetünket de azért a punci szereti a törődést. ♡ Tehát azért a kezemet előtte leszoktam fertőtleníteni. Èn is nyugodtabb vagyok meg gondolom a nőnek sem rossz ha figyelnek rá!"


Így is van, és az elmúlt 10+ ezer évben ezért használt mindenki kézfertőtlenítőt ujjazás előtt. -.-

2016. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Itt szerintem arról volt szó, hogyotthon naponta többször és nem arról amikor valaki "műteni" szeretne. vagy épp nőgyógyászati vizsgálódásra készül. :)


Nekem van itthon galambom és össze vissza puszilgatom. már kb 2008 óta itt él velünk és azóta nem tudtam igazán jól megfázni. képtelen vagyok elkapni egy náthát vagy bármit. Kell a természetes védőoltás a szervezetnek, különben már ágynak is esel, ha valaki rád tüsszög.


Az állatka tartása előtti években minden dáthaféleség ágynak döntött, de azóta ha érzem, hogy kicsit kapar a torkom v. folyik az orrom akkor elég egy aszpirin és elfelejthetem az egészet.


https://www.youtube.com/watch?v=v9kz6N0lwaM


Ezt így tartom helyesnek a tapasztalatom szerint.

2016. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen sőt még alkohollal megmosni is ajánlatos...
2016. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Alkohollal torkot öblögetni szoktak.


Erről egy vicc jutott eszembe.

Ezt végig kell mutogatni, de megpróbálom elmondani.


Hogy műt az orosz sebész?

Alkohol...

(a szájához emeli az üveget és jól meghúzza)

Tampon...

(leitatja a szájáról a nedvességet)

Szike...

(fel emeli magasra a kést és)

Hurrááá...

(felkiáltással megrohamozza az előre irányt!)


Gondolom ilyen szinten ajánlod a napi szintű alapos alkoholos lemosást öblögetést, különös tekintettel a nyelőcső mélyebben fekvő részeire való tekintettel. :)


Pedig komolyan, akkor már a torkot is fertőtleníteni kell, mert ott tapad meg és szaporodik el legjobban a különféle veszélyes baktériumok sokasága. Azért is szoktak a torokból mintát venni vizsgálatoknál baktérium flóra kitenyésztéséhez.


Egyébként olyan emberből már sokkal többel találkoztam aki a torkát fertőtleníti rendszeresen, akár napi többszörös rendszerességgel alkohollal, ha már az a szervezetünkben valóban egy baktériumokkal teli gócpont.


Na de nem venném a lelkemre, ha miattam válna alkoholistává a kedves kérdező. Szóval semmit nem szabad túlzásba vinni. :)

2016. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Én szoktam, de nem kézmosás után, Purellt szoktam használni, azért mert olyan mint egy kézkrém és télen tök jól hidratálja a kezem, meg amúgy fertőtlenít is :)
2020. jan. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha fertőző ágensekkel érintkezel, pl wc tisztítás, használat után lehet fertőtéeníteni, de egy alapos szappanos kézmosás a legjobb a hétköznapi életben.

Aki mindent rendszeresen fertőtlenít maga körül, annak ellustul az immunrendszere és a legkisebb fertőzés ha éri, már az is ágynak döntjeti.

Azzal a mocskos gyetekkel szemben, akit kiküldenek játszani egy megkent szíroskenyérrel az udvarra a kutua mellé. Aztán ha leejti a kenyerét a porba akkor felkapja és megeszi. Na ezt viszont semmi nem betegíti meg, szinte "agyoncsapni se lehet", olyan ellenálló lesz ettől a folyamatos mikrofertőzések sorozata által megedződött immunrendszerének köszönhetően. Ezek a természetes védőoltások, amiből ha valaki gyermek korában kimarad, akkor minden fertőző betegségre fogékony lesz az élete folyamán.

Ezért van az, hogy aki vidéken állatok közelében nő fel az sokkal ellenállób, mint aki agyonfertőtlenített környezetben nevelkedik, és mindent elkap amikor közösségbe kerül.


Szóval mindig kezet fertőtleníteni veszélyes lehet és felesleges, a rendszees szappanos kézmosások után.

2020. jan. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Persze extrém esetben, pl. amikor valakinek legyengítik az immunrendszerét orvosi beavatkozás, transzplantáció miatt, akkor szükség van a fertőtlenítésre és a csiramentes környezetre.

Normál körülmények között viszont bőségesen elegendő az alapos szappanos kézmosás.

A külön fertőtlenítgetés visszaüthet az elkényeztetetett immunrendszer miatt.

2020. jan. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!