Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Étkezési zavar, alvási nehézsé...

Étkezési zavar, alvási nehézséggel?

Figyelt kérdés

Kb. 5 éve kezdődött az étkezési zavarom. Először egészséges diéta volt (kb. fél évig) majd utána negyed év alatt átfordult kóros kevésevésbe (~500 kcal/nap) anorexiába... aztán túlevésbe, 1 -2-3 nap túlevés (több ezer kcal, édességek.. 1 ültő helyembe több tábla csoki ilyesmi) majd 5-6 nap almanap.


de ekkor még nem hánytam. Kb. 3 éve kezdtem hányni, Dokinál voltam. Mostanra nagyjából rendeződött az evéssel kapcsolatos gondolkozásom.


Tegnap pl. bűntudat nélkül ettem sonkát, vagy pl. ma kalácsot (ami fehérlisztes)


Vérvételen januárban voltam, minden értékem jó. TSH hormon is, vas is, magnézium is, a cukrom lett alacsony kicsit.

Reninnel volt probléma, meg aldoszteron (stresszhormonhoz hasonló mint kortizol) Sokat segített egy pszichológus ismerős is.


Alvási gondjaim vannak kb. 3/4 éve. Szeretném megoldani őket; hiába voltam pszichológusnál..

elkezdtem dolgozni, új munkahelyen március elejétől-közepétől. Nagyon jó környezet, szeretek ott lenni. Nem irodai munka.


Ősszel-télen sokszor ébredtem meg hajnalba, kb. minden 2. nap.. most "csak" pl. minden 4. nap de inkább 3.-4. nap.. ma is 3.42 körül.

Nem mindig sikerül visszaaludni...


Altatót szedek, kb. 4 éve, az elején hatott, de sztem már csak placeboként működik. Nem xanax, nem frontin, (ezek nyugtatók) hanem jó minőségű nyugtató.

Előtte gyógyteákat ittam. (citromfű, nyugtató teák, ilyesmi)

van hogy most is iszok..


próbáltam alternatívákat, macskagyökér, valeriána kapszula minden.. nyugtató olvasmányok alvás előtt. tej, méz alvás előtt... pff... semmi.

.

mit tegyek? dokihoz még járok. segítsetek, mert ő akármit mondott, meg a pszichológus is, ez a probléma még mindig jelenvan az életemben.



2016. márc. 27. 17:24
 1/2 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy az egész evéssel kapcsolatos probléma

(3/4 évig anorexia, majd túlevés, majd megint anorexia, majd bulimia -> mindez kb. 4,5 év leforgása alatt)

tökre felborította a hormonrendszerem... vagyis az alvással kapcs. hormonokat.


A vérvétel ugye csak a TSH-t, női hormonokat nézi, kortizolt...

hogy oldhatnám meg?


23 éves leszek télen, lány vagyok. Már nem tanulok. dolgozom.

2016. márc. 27. 17:27
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Kérdezd meg az ismerősödet, vagy a háziorvosodat, hogy mi a véleményük a Melatonin szedéséről. A tej-méz, és a nyugtató teák maradhatnak az erős altatókat viszont nem javasolnám. Neked is mint itt már sokaknak felhívnám a figyelmedet a napi szellőztetés és a jó pihenőhely az-az ágy és ágynemű fontosságára, valamint a 6-óra utáni evés, nassolás rossz élettani hatásaira. Az étrendedet is próbáld normalizálni, ezek a szélsőségek nagyon rossz hatásúak de ezzel bizonyára te is tisztában vagy. Sokat segíthet a rendszeres testedzés is. Ha semmi nem segít, talán egy neurológus is megvizsgálhatna a biztonság kedvéért. Jó egészséget neked.
2016. márc. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!