Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan karikás a szemem,...

Állandóan karikás a szemem, nem tudom kialudni magam 10 órákkal sem. Mi a gond?

Figyelt kérdés

Orvos összesen annyit mondott, hogy aludjak többet, de 10 órával sem érem be. Olyan, mintha 3 óra lenne...

2 hét múlva megyek vissza hozzá, de addig összezuhanok.



2016. márc. 28. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vitaminhiány?
2016. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Több helyen is olvastam az interneten hogy a lefekvés előtti, illetve a késő éjszakába húzódó világító képernyő nézése csökkenti a jó alvásért felelős Melatonin nevű hormon termelődését. Mivel a fény miatt a szervezet azt hiszi nappal van. Javasolnak olyat hogy már órákkal a lefekvés előtt kezdjünk félhomályt csinálni a szobában és aludjunk teljes sötétben.

Megfigyeltem olyat hogy amikor a városi lakásból kimentem egy falu széli szomszédmentes ingatlanunkba aludni, ott hónapok óta először mélyen aludtam és szép álmaim voltak és jól kialudtam magam. Míg az utóbbi időben a városi éjszakáim nyugtalanok, valami zaj mindig megzavarja a nyugodt alvást. Például éjjel kocsiajtót csap be valaki akár hajnali egykor, persze úgy hogy ötször is megismétli.

2016. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ahogy az első válaszoló is mondta, vitaminhiány is előfordulhat. Lehet, hogy tavaszi fáradtsággal van gondod. Igyál multivitamint, egyél c-vitamint Béres cseppel és egyél vitaminban gazdag ételeket. (Nekem segített, saját tapasztalat) Ha süt a nap (bár mostanában nem sokszor adódik ilyen, legalábbis ahol én lakok) de ha van rá lehetőséged mozogj, tölts minél több időt a szabad levegőn. Persze az alvásról se feledkezz meg.
2016. márc. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy vérkép nem ártana. Vashiány és pajzsmirigy alulműködés is okozhat ilyet, magnéziumhiány is csak azt vérkép nem mutatja, esetleg más panaszok pl ingerlékenység vagy lábgörcs ha van, abból lehet tippelni esetleg.
2016. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A karikás szem tipikusan a krónikus nátriumhiányban lévő személyeknél szokott előfordulni, ami a "vérbesűrűsödés" következménye. Biztos a diagnózis, ha fehér lepedékes a nyelved.
2016. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vitamin, sport, sok viz. Nekem ezek valtak be.:) sportot nem baj na nem viszed tulzasba lehet.h csak elvagy lustulva igy tèl után, eleg ha heti 2szer elmesz setalni , nem a telefonod az utolso amit elalvas elott latsz hanem egy konyv stb.:)
2016. ápr. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kérdezz meg más embereket; valószínűleg 80% nagyobb bajairól számol be. Segíts nekik, és ha hullára kifáradsz, jól fogsz aludni!
2017. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!