Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz csökkentésére valami...

Stressz csökkentésére valami hatásos módszer?

Figyelt kérdés
Mindig is stresszes, görcsölős típus voltam, amióta elkezdtem az egyetemet ez hatványozottan rosszabbra fordult. Sajnos abba kellett hagynom a sportot is, így nem maradt más csak a tanulás és a vele járó lelki ostrom. Odáig fajult a dolog hogy a nap 24 órájában ideges vagyok, frusztrált, és nem tudok ez miatt sem teljesíteni sem emberi életet élni, folyton rémálmaim vannak és egyre gyakrabban jön a kényszer hogy nyugtatóznom kellene. Mivel még nagyon fiatal vagyok szeretném ezt más úton megoldani,ebben kérném azok segítségét akik voltak már hasonló helyzetben. Előre is köszönöm!

2016. ápr. 2. 18:40
 1/4 Helyes válasz ***** válasza:
100%

Hát akkor nem vagyok egyedül ezzel.

Nemrég új munkakörbe kerültem,és amíg be nem iskoláztak,stresszeltem,de annyira,hogy már fizikai fájdalmaim voltak.Az orvos persze nyugtatót írt.Be NE szedd!!

Függőséget okoz.Mivel látom,hogy nálad a kiváltó okot nem lehet megszűntetni,így csak egy-két jótanácsot,ha megengedsz:

-Járj újra sportolni!

-Ha stresszelsz,állj meg és vegyél hosszan párszor mély levegőt,benn tartva,hosszan kifújva.Igyál valamit ,ne alkoholt(nem célunk a sárga föld,meg a virág is drága :))

-Ami hathatós igazán,de értékrend átértékelést igényel:Őszinte kapcsolat Istennel.(Imára gondolok).Megmagyarázom miért:A stressz úgy alakul ki,hogy egy teherbírásunknál nagyobb helyzettel találjuk szembe magunkat.Támasz nem lévén a magunk erejéből próbáljuk megoldani.Támasz=átpasszolok valamennyi,vagy az összes terhet másra,arra,aki képes is megoldani azt,nem helyettem,de velem vállvetve.Ennyi...egyenlőre.

2016. ápr. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Sajnos nem tudok sportolni ugyanis a jelenlegi tempómba egyszerűen nem fér bele, ha rászánom magam még depressziósabb leszek hogy az időm és energiám ebbe fektettem, holott megannyi tanulnivalóm van.

Mindig is az imádság volt az a dolog amiben úgy éreztem segítséget tudok kérni valakitől, amit mindig meg is kaptam, hiszen előbb vagy utóbb minden amit kívántam eddigi életemben beteljesült.

Remélem mihamarabb végzek az egyetemmel,mielőtt még szanatóriumba kerülök

2016. ápr. 3. 17:56
 3/4 Helyes válasz ***** válasza:
Sok sikert!Azért próbáld felfogni kicsit lazábban.
2016. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Maszturbálj. Viccen kívül, nem szánom humornak. Tapasztalat.
2016. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!