Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Oregkorba a szivbetegseget,...

Oregkorba a szivbetegseget, hogyan lehet elkerulni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 8. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy még fiatalon egészségesen élsz.
2016. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt arra ertetted,hogy nem cigizek,nem iszok alkoholt,ugyelek a testsulyomra stb?
2016. ápr. 8. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Öregkorra elhasználódik a szervezet és mindenkinél az romlik el ami tud.Egyébként nagyon gyakori a szívbetegség idős korra már a vérnyomás alakulása miatt is és szinte minden idős ember megkapja az időskori cukorbetegséget.

A környezetem sokszor rácáfol a dohányzás ártalmaira és az alkohol is! A vastagbélrákot elsősorban a lassú emésztésű és akik sosem dohányoztak kapják meg. Az alkohol tágítja az ereket ami kimondottan jó az érszűkület ellen és a környezetemben van aki több mint 40 éve masszív alkoholista,aki nem szedi a szívgyógyszereket talán azért élt meg idáig 84 évet.

2016. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha en nem cigizek akkor vastagbelrakot kapok ?:)))))))))
2016. ápr. 10. 19:00
 5/9 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel sehogy, mert a halál oka minden esetben a szívmegállás. Viszont nem mindegy mikor történik. Először is nézz körül a felmenőid között az előforduló halálokok alapján. A baleset nem számít, de a többit előfordulhat, hogy örökölheted. Az önpusztítás cigi ital kábítószer, csak sürgetheti a szervezet elhasználódását, de a már előfordult betegségeket neked kell elkerülő életvitellel késleltetni, mert örökké senki sem él. Bár a vicc azt mondja, aki túllépett a 100 éven már halhatatlan, mert 100 év felett nagyon kevesen halnak meg. De a lényeg az, hogy az életet lehetőleg a legjobb állapotban éld végig, és ezért igyekezz megtartani, a jó működést, amit a nem túlzásba vitt mozgás segít legjobban, és a normális testsúly. Természetesen ez azt jelenti, hogy vedd észre és tanul a tested jeleiből, és próbáld meg a hibáidat javítani. Én már tapasztaltam, hogy egy egyszerű izomhúzódás is 60 felett akár 10-szer hosszabb idő alatt jön rendbe mint 20 évesen, ezért inkább kerüld a túlterhelést. Nem véletlen a mondás, hogy többet ésszel mint erővel.
2016. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl nekem 2008-ban szív billentyű meszesedést és megvastagodást diagnosztizáltak, miután kiderül a II-es típusú cukorbetegségem. Azóta szedem a koleszterin csökkentő gyógyszert (sztatin hatóanyagú) az a koleszterin 60-70%-át is nem engedi beépülni. Az érrendszeri katasztrófáknak pedig a koleszterin az elsődleges oka. Szedek azóta Asztrix (100mg aszpirin) kapszulát, ami szintén a vér lemezkék összecsapódásának megakadályozására való. járok kerékpározni, 20-80 km körüli távokat.


Járok minden évben kardiológushoz ultrahangos képalkotó vizsgálatra, ahol a szív billenyűket és a kamrák falát és minden részét vizuálisan megjeleníti a készülék képernyőn.


Korábban minden évben mondta a doktornő, hogy van egy kis billentyű vastagodásom. Egyik alkalommal nagyon meglepődött és mondta, hogy ugye volt magának billentyű vastagodása? ..mert most teljesen normális, eltűnt.

Kérdeztem, hogy ez el szokott múlni. mondta, hogy nem, de nálam már nem látható. Teljesen normális a billentyű vastagsága.


nyilván nagyon vigyázok a bevitt szénhidrátra mert az nem csak nálam mint cukorbetegnél okozna gondot, hanem a legtöbb embernél egy túlzott kalória bevitelt jelent, ami növeli a tst tömeget és hajlamosít a hasnyálmirigy kimerülését elérni az aki túlságosan sok szénhidrátot visz be a szervezetébe rövid távon.


A szénhidrát lebontásához normál esetben is kb másfél órára van szükség. Van aki ezzel nem törődve, msfél órán belül akkora szénhidrát és cukor dózisokat és rengeteg koleszterint (szalonnát szalonnával) visz be ami mindenképpen megemeli a vér koleszterin szintjét egészséges embernélis. Ennek az állapotnak a rendszeres fenntartása egyenes út az érrendszeri katasztrófához, ami a szívinfarktust, az agyi keringés elzáródását jelenti a legrosszabb esetben. Ezt átfogóan csak agyvérzésnek hívták sokáig, Ma már sztrókot emlegetnek a kórképre utalva.


Persze sok más betegség típusra hajlamos ember van és a genetikai hajlamunkat érdemes megismerni a felmenőink betegségei alapján. Miben betegedtt meg a nagyapa nagyanya és a szüleink testvéreink. Az lehet ránk is jellemzően veszélyt jelentő dolgo. Akkor tudjuk mire kell vigyázni, hogy elkerüljük, jelentősen kitoljuk időben a családunkban szokásos halál okot.


Ha tudtam volna, hogy mit kellett volna csinálni amikor a nagyanyámat megérintette egy agyi keringési zavar és lebénult az egyik oldala. Ma már a sztatin tartalmú koleszterin csökkentő gyógyszerekkel megakadályozható lett volna a rosszabbodás, sőt még valamekkora javulást is el lehetett volna érni nála az erekgyógyszeres tisztán tartásával. ma már én tudom, hogy mihez kell ragaszkodnom és mi az ami valóban fontos, hogy ne kerüljek a sorsukra idejekorán.

2016. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sokat írtam, de röviden...

Az edzés és a terhelés ami nagyon fontos.

El kell menni vér labor vizsgálatra és ha magas a koleszterin szint, akkor kell szedni a sztatin gyógyszert. (Atorva-Teva, Torvalipin stb bármi más hasonló hatóanyagú szer) Abból én most napi 80 mg-ot szedek ami jól karbantart és megelőzi az erek elmeszesedése okán bekövetkező szűkületek kialakulását.


A napi 1 db 100mg-os Astrix kapszulát (ugyanaz mint az Aszpirin protekt, csak olcsóbb) a kardiológusom szerint minden 45 év feletti embernek erősen javasolt.


A legalább heti egy-két alkalommal egy aktívabb testmozgás, kirándulás a hegyek közé vagy bármi más mozgás sport, mint a kerékpározás, de lehet az bármi más is csak lehetőleg intenzív legyen.


Egyes esetlekben az étkezés teljes megreformálására lehet szükség, ahol túl sok szénhidrátban és koleszterinben bőséges ételeket eszik valaki és esetleg túlsúlyos.


A megfelelő (nem koplalással) fehérjékben dús és szénhidrátban és szírokban szegényebb diétával lehet jó erdményt elérni még egy érelmeszesedésben már károsodott szervezetnél is!


Egy radikális életmód váltás (megfelelő tartalmú étkezés és bőséges sportos mozgás) mint életmód váltás hatékony formája, egyszerűen elmossa a korábbi érrendszeri betegségek kezdődő tüneteit is.


Ezekkel lehet elkerülni a szív és érrendszeri tüneteket.


Kénytelen voltam megtanulni az orvosi összefüggéseket, mert az orvosok mondanak valamit, de ha nem ismerjük tudatosanm mivel mit érünk el, akkor úgy van vele a legtöbb ember, hogy az orvos mondja mit kéne csinálni és nem mutatom hogy nem úgy teszek, mert az nem kényelmes élet. Ezért szoktak rövid idő után sokan belehalni!


A legjobb ha tudatosan a sajár ismereteink alapjáén vigyázunk a saját életükre, mert helyettünk az orvos se tud ránk vigyázni, ha nem fogadjuk meg amit javasol. hamar átsiklunk dolgokon, mert az olyan macerás. meghalni könnyebb szívinfarktusban. Az nem jelent nekünk akkora odafigyelést és tudatos fegyelmezett életmódot, hogy szívinfarktust vagy sztrókot kapjunk. Az megy magától, mint az ágyba..n alvás. Az egészségért viszont tenni kell, Az külön energiánkba kerül.


Ha mi nem vigyázunk magunkra, akkor más biztosan nem fog.

2016. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Erre hosszan lehet válaszolni.De! 1.Élj boldogan, egyszerűen. 2.Gondolkodj derűsen. 3.Sok mozgás, friss levegőn. 4.Egyszerű rostos ételek. 5.Tiszta forrás, vagy ártézi víz. 2-3lt, 6.Parajdi só fogyasztása! 7. C-vitamín minden nap: legalább 1500mg. (Goji-bogyó!) 8.Kínai 3-1-2 alkalmazása.(Keress rá a neten.).......
2016. aug. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok embernek felborul a koleszterin anyagcseréje és ezt nem lehet diétával de mozgással sem eléggé egyensúlyban tartani. Erre valók a radikális koleszterin csökkentő gyógyszerek, amit orvosilag kimutatott tartósan magas koleszterin szint esetén szedni kell, ez életmentő lehet.


A másik ami az ér katasztrófákat szokta okozni a vér lemezkk összecsapódása, a vér rög. Az bárhol kialakulhat, ahol az érben szűkület alakul ki a lerakódott magas koleszterin miatt.


A vérrög kialakulását a napi rendszerességgel szedett 100 mg aetilszalaicilsav (aszpirin) megoldja.


A koleszterint a másik, amit ha megfodunk egy szint alatt, akkor jórész megszűbntettük a hirtelen szívhalál és agyi érkatasztrófa okát, de ezekkel megelőztük az embóliák kialakulását is.


Nemrég voltam (61 évesen) kardiológián és ultrahnagos képalkotó módszerrel nézte meg a doktornő a szívben esetleg létrejött változásokat.

Azt mondta, meglepően jó állapotban van a szívem!


Szedem rendszeresen ezeket az előbb leírt gyógyszereket becsületesen, kihagyás elfelejtés nélkül. Mellette időnként megyek tekerni a hegyek közé biciklivel, de mostanában nem olyan nagyon gyakran. Viszont a gyógyszerek rendben tartják a keringésemet.

2016. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!