Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a pulzus normális, akkor...

Ha a pulzus normális, akkor ki lehet zárni a szívbetegséget?

Figyelt kérdés
Nyugalmi állapotban 60-65 a pulzus, amugy napkozben nyugis laza munka mellett 85-90. Vérnyomás 120/70 . Normálisak ezek az értékek? Ha normálisak, akkor ki lehet zárni a szívbetegséget? 2 éve voltam kivizsgáláson,24 oras EKG,szivultrahang, vérvétel, pajzsmirigyvizsgálat, minden rendben van. Néha érzek nagyobb dobbanásokat ha idegesebb vagyok.
2012. júl. 12. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor lehet kizárni, ha a pulzus ÉS a vérnyomás normális(nem pedig csak az egyik). amit érezni szoktál azok valószínűleg extrasystolék. bárkinél előfordul nem különösebben kóros, csak kellemetlen élmény.
2012. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ezek az értékek normálisak 22 évesen? reggel amikor felkelek,felállok, 99%-ban mindig elsotétul a vilag elottem és kicsit szédelgek pár másodpercig. Néha még a mellkasom is kicsit szorit akkor pár másodpercig, a fejembe is néha belenyilalnak, de aztan elmulik minden. Ez utalhat valami bajra? Ez akkor is elofordul ha mélyen hajolok és hirtelen felállok.
2012. júl. 12. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:
az értékek jók, habár a nyugalmi pulzus lehetne magasabb, kivéve ha nem vagy sportoló, mert akkor jó. amit érezni szoktál az ortosztatikus hipotenzió.
2012. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szerintem ha alszok akkor meg alacsonyabb, ha félálomban vagyok akkor meg mar alig erezni a pulzusom is, annyira gyenge. Ez baj?
2012. júl. 12. 23:15
 5/5 anonim ***** válasza:
alvás közben amúgy is csökkennek az életfunkciók. lehet ez alkati dolog nálad. örülj, hogy nem fogod gyarapítani a stroke-osok táborát.
2012. júl. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!