Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerinted miért tudnak az...

Szerinted miért tudnak az Egészségügyi Centrumok gomba módra szaporodni? Mi az igazi oka?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 10. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyre több a betegség és a beteg, egyre több orvos próbál meg magán centrumokban elhelyezkedni, mert ott jobban megfizetik, az emberek egyre többet hajlandóak fizetni a gyógyulásért, főleg mert ezek a helyek jóval kulturáltabbak, mint a kórházak pl.. Mivel kevesebb emberre jut több orvos, akik nem túlhajtottak képesek emberként kezelni így szívesebben is mész ilyen helyre..
2016. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

mert az összes orvos nem gyógyítani akar, hanem egy terméket eladni.

Pár perce adtam egy értelmes tanácsot hátfájásra, és a kérdező elzavart, mert mást mondok, mint a gyógytornásza.

Tegnap vitatkoztam egy gyógytornásszal, és 5 komment után már csak káromkodni tudott, hogy én ehhez nem értek. És elhiszem, hogy őszintén mondja, csak sajnos a gyógytornász az ápolóval van egy szinten szakmailag.

2016. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Mire gondolsz egészségügyi centrum alatt? Nem vágom.
2016. ápr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen terméket akar eladni az összes orvos?:D


Egyébként azért tudnak szaporodni, mert az állami egészségügyben pénzhiány miatt hosszú várólisták, esetenként minősíthetetlen infrastruktúra van, a magánrendelőkre ez nem jellemző, és van rá fizetőképes kereslet. Szakembert pedig találnak hozzá, mert nem a közalkalmazotti fizetés a jellemző.

2016. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
30%
nem gyógyítanak semmit csak kezelnek a végtelenségig.minden itt maradt orvos nyít egy magánrendelőt. a naiv betegtől bármennyít ki tudnak csalni. az ostoba ember előbb fizet ,hogy tönkretegye az egészségét ,mindenféle ételnek eladott piszokkal ,stresz,rabszolgaság utána meg fizet hogy" gyógyítgassák "drága mérgekkel (gyógyszerekel)
2016. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

régen az őskorban 2000 ben, voltam suli orvosnál, és csak annyit mondott rossz rám nézni. Nem éreztem magam betegnek, csak most kezdem érezni.

Mivel kisváros, 2008ban visszamentem hozzá, hogy mit adtam volna ha hamarabb tudok a betegségemről.

Annyit mondott, hogy már szólnak, de ez is csak azért, mert már van mit eladni a betegeknek, amitől nem gyógyul meg.

2016. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az Egészségügyi Centrum alatt a megszaporodott magánorvosi rendelőket értem,ahova átirányítanak bennünket az Sztk orvosok.Szerintem a várólista pontosan abból keletkezett,mely szerint nem akarták elvégezni az orvosi kötelezettségüket! Miért kellene busás hasznot megfizetned a gyógyulásodért amikor azt társadalmi szinten levonják a fizetésedből!

Csak egy példa a fogászat:a fog kezelésének minden mozzanatát érzed /kevés a fájdalomcsillapító/ ugye muszáj magánorvoshoz menned és a legtöbb esetben az ingyenesnek látszó kezelésed után kőkemény valutát fizetsz annak az orvosnak akinek társadalmi biztosításod alapján jóval kevesebbért el kéne végezni! Az orvos kérdései illetve a magatartása veled szemben a kollégájának a zsebébe vándorol a kereseted.

Hiába van feltéve némely egészségügyi centrumnak az árlistája,mire telefonálsz és bejelentkeznél addigra kisebb mértékben már 6000ft-tal kerül többe az első beszélgetésed vele és hol van a gyógyszer,kezelésed no és a kontroll vizsgálat miért kerül oly sokba amikor az orvos a saját munkáját kéne ellenőriznie!!

Elvonulsz egy magánklinikára mivel gyakran hallod a húsevő baktérium minden napos vendég a kórházakban és nem akarsz ott meghalni! A mi ismerősünknek a húsevő baktérium megette a fél fejét holott azért ment a kórházba mert a szívkatéterét kellett volna felújítani!!!!

Megköszönöm a válaszokat és várjunk még hátba jönnek még és más oldalról is meg lehet közelíteni a mesterségesen teremtett problémákat!!

2016. ápr. 14. 06:13
 8/11 anonim ***** válasza:

A várólista alapvetően abból keletkezett, hogy az állami egészségügyben

1. masszív orvos- és nővérhiány, valamint

2. eszköz- és forráshiány van.


Minden más ebből következik. Az eü. hozzájárulás, amit befizetsz, még ennek a finanszírozására sem elég, ne áltasd magad.

2016. ápr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az Egészségügyi Centrum alatt a megszaporodott magánorvosi rendelőket értem,ahova átirányítanak bennünket az Sztk orvosok."

Akkor azért nem vágom, mert én még sosem találkoztam egyetlen ilyen átirányítással sem, és iylen intézményt sem tudok mondani egyetlen egyet sem.

Mondanál néhányat?

2016. ápr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8: Bőven elég lenne, csak nem az egészségügybe teszik azt a pénzt, mart ADÓ és az szabad felhasználású, nem kötelesek az eü-be tenni, ne áltasd magad. Megnézheted a költségvetésben, mennyi folyik be az eü. adóból és mennyit áldoznak erre az ágazatra. Írd majd meg ide is a linket és a 2 tavalyi adatot, ha megvan.
2016. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!