Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Könnyűszerkezetes ház szobájáb...

Könnyűszerkezetes ház szobájában GOMBA nő a fal-padló találkozásánál (amolyan igazi kalapos-száras), mi a teendő?

Figyelt kérdés
A kivitelező rosszul rakta be a zuhanykabin, majdnem 3 éve áztatja ennek a szobának 2 falát, ennek következtében penészes lett a fal, tele vagyunk hangyával(csak abban a szobában)mállik a gipszkarton, hatalmas rés van a fal és padló között, késsel le tudunk nyúlni a padló mellett és gombák nőnek a lukból, mit csináljunk????
2010. jún. 29. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérjétek ki ügyvéd tanácsát (minden bíróságon van ingyenes jogi tanácsadás, hívd fel és kérdezd meg, nálatok mikor van), elképzelhető -sőt, szerintem valószínű!!!-, hogy még van felelőssége a kivitelezőnek. Amit leírtál, nem kis hiba, szép kis munka és költség a kijavíttatása, ne hagyd magad!
2010. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
garanciában javítsad ki....a gombáról van fotód?
2010. jún. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nem kezelték le a faanyagot sem.(rovar,és penészgátlóval)Tényleg ne hagyd magad!!Sok szerencsét kívánok,őszintén!Nekem is könnyűszerkezetes házam van,eddig nem volt probléma.Járj utána!!!
2010. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BlackSword ***** válasza:
Ne hagyd magad kedves kérdező, és előre kérlek, hogy ne vedd magadra a következő gondolatot az építésztől... Ugye milyen kellemetlen amikor beimportálják a külföldi elképzeléseket, építési módszereket egy olyan környezetbe, ami annak nem való... Mert pl a könnyűszerkezetes házak, a lapostető nem egy ilyen környezeti hatásokkal megáldott országba való...
2010. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Felvettem a kivitelezővel a kapcsolatot, az épitészmérnökkel is,azt mondták meg kell várni, hogy kiszáradjon. hát nekem ez nem megoldás. ki kell ott cserélni a gipszkartont? vagy mit követeljek pontosan tőlük? sajnos egy nagyon sunyi bandát sikerült kifognom...
2010. jún. 30. 08:23
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
gombapörkölt...
2010. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.Pityu ***** válasza:

A könnyüszerkezetes házakról csak jót tudok mondani,butaság, hogy itt nem megfelelő az éghajlat hozzá!

Ez csakis a kokler kivitelezésnek köszönhető.

Az elázott kartonnal nem érdemes foglalkozni, cserélni kell!

2010. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
hö, csak jót tudsz mondani.. az elázott kartont cserélni kell,... az elázott téglát több száz éve nem kell(építőiparban vállalkozom 25 éve) nincs baj a könnyűszerkezettel csak itt nincs hagyománya, ergo megfelelő kivitelezők sincsenek(t.a.k.!)
2010. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.Pityu ***** válasza:
Én könnyüszerkezetes házakat építek.Az elmult 10 évben nem volt panasz, garanciális javítás.Mellesleg a könnyüszerkezetben nem a gipszkarton a tartoelem,ezért ne hasonlitsd a téglához.Egy téglaházban is javítani kell a felázott vakolatot.
2010. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!