Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elviselni az...

Hogyan tudnám elviselni az életet?

Figyelt kérdés
Nagy ördögi körbe kerültem. Gyógyszerfüggő lettem. Soha nem gondoltam volna, hogy egy férfi ilyen hatással lesz rám, hogy eddig süllyedek. Ennél sokkal erősebbnek gondoltam magam. Tudom, senki sem ér annyit, hogy tönkretegyem magam miatta, ésszel sokmindent tudok, de nem megy. Én férjnél vagyok, de már nem élünk együtt, mert belépett "Ö". Nagyon nagy lelkifurdalással gyötrődtem sokáig, akkor mentem el egy pszichiáterhez, aki írt altatót, nyugtatót, hangulatjavítót. Ehhez értett, ennél többet nem is foglalkozott velem. Eleinte csak néha szedtem, aztán a férjemmel különmentünk, ő pedig fűt-fát ígérgetett, kezdtem jól érezni magam, közben a férjemnek is lett valakije. A "páromnak" van kapcsolata egyébként, de azt mondja azért nem tud még onnan elszakadni, mert az anyagi ügyeiket még rendezniük kell. Mindegy ezt én nem is erőltettem, nem piszkáltam miatta. A baj, hogy velem nagyon keveset törődik és még most is ígérget saját magától (nem én kérem) gyereket, családot, mindent, csak legyek türelmes. Én lennék is, de állandóan történik valami, amitől elbizonytalanodom. Időnként eltűnik, nem jelentkezik, aztán a magyarázat megvan rá, meg jön az így szeretlek, úgy szeretlek duma, a vége az, hogy én érzem magam rosszul, hogy sose bízom meg benne. Nem tudok ebből kimászni, mert szeretem és még reménykedem, de közben tönkreteszem magam. Az altató-nyugtató egyre több és többféle, sokszor nappal is és éjszaka is aludni akarok, úgyhogy beveszem, hogy ne gondolkodjak. Egyre többet és ha nem hat eléggé, iszom is rá. Félek, hogy rámegy az életem. Egyre gyengébb vagyok és egyre rosszabbul vagyok! Hogyan tudnék magamon segíteni? Talán én már sehogy. De akkor ki? Egy újabb pszichiáter, aki megint felír egy valag gyógyszert? Pszichológusnál is voltam, de vele meg csak beszélgetünk és nem érzem, hogy előre haladnánk. Még élni szeretnék, csak nem tudom, hogyan.
2009. máj. 18. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a barátaidra koncentrálnál és velük töltenéd az időt,jobban éreznéd magad,és addig sem gondolnál a szerelmedre. Járj el szórakozni a barátnőiddel,éld az életed.Én az összes szakításomból így lábalok ki. Máshogy nem menne:)Pedig már volt olyan eset is,hogy elakartam dobni az életem.Remélem segítettem,és helyre jösz.
2009. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérj orvosi segítséget, akár feküdj is be ha arra van szükség, mert hidd el, ilyesmit a legritkább esetben tudnak csupán önerőből abbahagyni az emberek! Az írásod alapján egy értelmes rendes nő vagy, ne hagyd, hogy ez tovább fajuljon!!! Kérj segítséget, mert egyedül csak ideig-óráig erős az ember, ha már átlépett egy határt!
2009. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van, és jó is lenne, ha könnyebben tudnám kezelni a dolgokat. Sajnos nem sok barátnőm van, ill. akik vannak, gyerek, család, párkapcsolat stb. miatt nem nagyon érnek ré. Így nagyon egyedül is vagyok. Az orvosokban elég sokat csalódtam eddig, valaki olyan kéne, aki tényleg csinál már valamit. Amúgy köszi a válaszokat!
2009. máj. 18. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki, hát én átérzem a problémádat. Ugyanilyen okból lettem súlyosan gyógyszer-és alkoholfüggő, öngyilkossági kísérletem is volt, mert már semmi kiutat nem láttam. Többször voltam kórházban, a barátok, ismerősök szinte már lemondtak rólam. Több év után, végül saját erőből sikerült abbahagynom (kisebb-nagyobb visszaesésekkel), nem mondom hogy azóta nem veszek be soha gyógyszert, de nem ezerfélét és kontrollálni tudom. Ha gondolod, írj privit.
2009. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A te bajod az, hogy olyan helyzetbe hoztad magad, amit nem látsz át. A kiút ebből úgy adódik, ha a kavargó érzéseket és gondolatokat nem elfojtod, hanem felerősíted és megfogalmazod. Nevezd meg az érzéseket, amik uralnak téged. Tudd, hogy ebbe a helyzetbe önszántadból mentél bele gyógyszerestül, alkoholostul, és te vagy az, aki megmondja, meddig tartson ez és hogyan végződjön. Jó jel, hogy az életösztönöd aggódik érted, létrejött benned az a személyiséged, aki szeret és gondoskodni akar rólad. Harcolnia kell majd azzal, aki valamilyen múltbéli ,nem tudatosított dolog miatt súlyos függőségbe hozza magát.


A gyógyszer nem a probléma oka, nem a gyógyszertől függsz, nem is a "szeretett" személytől, hanem egy énképtől, ami úgy hat a tudatalattidban, hogy önállótlannak, elhagyottnak, stb érzed magad. Ha őszinte vagy önmagadhoz, rájössz majd, hogy ez az érzés hamarabb megvolt benned, mint ahogy a külső helyzet előállt.


Számolj el magadban minden egyes érzéssel (önvád, felelősségérzet, lelkifurdalás, harag, stb), nevezd meg őket, hogy lásd, hogyan hatnak rád. Ha felismered magadban akár csak az egyiket is, a legközelebb, amikor a hatása alá kerülsz, tudni fogod, hogy mi történik benned, megfigyelőjévé és később irányítójává válsz majd a folyamatnak. Nem fogsz belebukni ebbe a projektbe, az események arra szolgálnak, hogy segítsenek megismerni magadat, kitisztítani a múlt, vagy a régmúlt életek salakját, hogy megszülethessen egy bölcsebb és erősebb éned. Segíts magadnak, mert még csak terhes vagy ezzel az éneddel, fejlődnie kell, tápláld őt, és gondolkozz azon, milyen is lesz, milyen is lehetnél, amikor szabad vagy.


Ahhoz, hogy megismerjük a szabadságot, először meg kell próbálnunk odaláncolni magunkat valamihez, hogy rájöjjünk, hogy ez nem lehetséges. Nem ülhetünk ott az idő egy pillanatában megrekedve, mert a pillanat elteltével minden megváltozik. A láncokkal csak meg akarjuk állítani az időt, mert lelkünk valamitől megijedt, ijedtségét elrejtette, és sehol sem találja, ezért nem is tudja megérteni. Ha a lelkünket magunkban felneveljük, rendezőként, és nem díszletként leszünk jelen saját életünkben. Ha elengedjük a halott idő-pillanatokat, rájövünk, milyen fontos a jelent nem elnyomni, de megélni, mert AMI TÖRTÉNIK, CSAK AKKOR, OTT ABBAN A PILLANATBAN VAN, ÉS SOHA TÖBBET NEM LESZ.


Akkor lelkünk valódi természete megszületik.

2009. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!