Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjszakai munka. Milyen problém...

Éjszakai munka. Milyen problémákat okozhat egészségileg?

Figyelt kérdés
Hetente 3 alkalommal éjszaka dolgozom 12 órát. Nyugis munka, amúgy is éjszakai bagoly vagyok. Mikor hazaérek, tudok aludni. Néha egymás utána napokon dolgozom, néha nem. Mi kell erről tudnom?
2010. ápr. 6. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.Én sokáig dolgoztam éjszaka,3 hónapot egyhuzamban.

Hogy mit okozott?


1.Nem volt székletem,teljesen felborult az emésztésemanyagcserém a rendszertelen éjszakai evéstől.


2.Nem voltam kipihent,mivel nappal csak kb 3 órát aludtam-ezért éjszaka többször is az ájulás kerülgetett.


3.Menstruációs ciklus teljes felborulása.Nem volt,ha jött,akkor ömlött úgy,hogy a farmeromon folyt végig,mint a mészárszék úgy néztem ki.


Igazgató voltam multynál,de volt olyan dolgozóm,akit az orvosa eltiltott az éjszakai munkavégzés alól-mert felmondta a szervezete a szolgálatot.SEMMI PÉNZÉRT ÉG EGYSZER NEM DOLGOZNÉK ÉJSZAKA!!!!

2010. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

én amúgy is éjszakai bagoly vagyok, legszívesebben mindig 4-5 után feküdnék le- rendszeresen így is teszek. persze ilyenkor délben kelek fel legkorábban. viszont az éjszakai munka 9-9ig tart, tehát 10kor tudok aludni max. ma és holnsp dolgozom. holnap még 5től van egy fontos programom, amit nem hagyhatok ki. tehát max 6 órát fogok aludni. végül is az már majdnem elég :)

2010. ápr. 7. 05:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 éven át dolgoztam állandó éjszakában, heti 3-4-5 napot, 12 órában. Talán még most is azt tenném, ha közben nem szültem volna. Szerettem, semmi problémát nem okozott, csupán volt 2-3 órakkor egy holdpont, amikor borzalmas volt. Szerettem, hogy éjjel csend és nyugi volt, de mégsem unatkoztam, nem alhattam:) Perze ez nagyban függ a munka mennyiségétől és a körülményektől. Szerintem aki meg amúgy se bírja, az ne is vállalja, mert csak szenvedni fog, és az beteg is lesz!
2010. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!