Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nincs etvagyam/nem akarok...

Nincs etvagyam/nem akarok enni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostanaban nem akarok enni mert ugy erzem h nem lehet mert meg ducibb leszek (van rajtam felesleg) es ranezek az etelre es egyszeruen nem akarok belole enni. Kb napi 2x eszek. Tudom h ha lefogyok igy akkor a duplaja jon vissza de egyszeruen etvagyam sincs.
2016. ápr. 27. 17:08
 1/4 anonim válasza:

Ha amúgy is túlsúlyos vagy, akkor szerintem nem baj az étvágytalanság. Valószínűleg lelki oka van, de nem lesz bajod, ha csak napi kétszer eszel. Az a napi kettő tartalmazzon hasznos tápanyagokat és akkor annyi is elég.


Én 40 kilót fogytam le tavaly. Leadtam a komplett túlsúlyomat és azóta makk egészséges vagyok. Előtte mozogni alig tudtam, most meg futni járok hetente kétszer. Mindenkinek tudom ajánlani, mert érdemes. Több korábbi betegségem is drasztikusan javult és volt, amelyik el is múlt.


Visszatérve a Te ügyedre:

Döntsd el, hogy ha lefogysz, akkor meg is tartod a súlyt és akkor nem fogsz félni a fogyástól, hanem már kihívásnak fogod tekinteni, ami sikerélményt adhat... az pedig boldoggá fog tenni.

Ha félsz tőle, akkor nem fogsz nekivágni. Ha nem vágsz neki, nem is sikerül. Ha nem sikerül, ott az újabb kudarc és lelkileg magad alatt leszel. Attól már megint nem lesz étvágyad. Ez egy ördögi kör, de ki lehet kerülni belőle.


A fogyás olyasmi, mint egy sport vagy egy verseny. Egyáltalán nem könnyű dolog és nem szabad elvárni, hogy könnyű legyen. Élvezni kell, mint egy nehéz kihívást és nem szabad tőle megijedni vagy úgy érezni nem fog sikerülni. Bárki képes rá.

Én 20 évig voltam 120 kiló és 3 hónap alatt fogytam le 40 kilót tavaly. Semmilyen szert nem szedtem hozzá, puszta akaraterővel értem el. Már közel egy éve tartom a súlyom. Eddig a legdurvább visszahízás 2 kiló volt, de két nap alatt azt is korrigáltam.

2016. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mióta van ez?

Mennyit eszel általában?

Napi 3-4x keveset lenne a megfelelő.

Nincs időd?

Beteg vagy?

Fogyózol?

Ha egyik sem,el kéne menni kivizsgáltatni magad.

2016. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Gyomorsav problema lehet.
2016. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha emeled a vércukorszintedet, akkor lesz étvágyad.
2016. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!