Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ízületi fájdalomra mit szedjek...

Ízületi fájdalomra mit szedjek 30 évesen?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj,ég a térdízületem. Lépcsőről lejövet nem megy kapaszkodás nélkül, plusz majd betojok a fájdalomtól. Sokszor kattog is,és olyan érzés,mintha valamennyire kimozdulna a helyéről. Mi a teendő? Valami bevált "olajozó" készítményt tudna valaki ajánlani?

2016. máj. 31. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Komplex ízület védő készítmények: Heavy Duty, Arthro Guard, Joint-X

Ízületvédő anyagaok külön kiszerelésben: MSM, glükozamin, kollagén, ezekhez cink, magnézium és c-vitamin.

Sima, "főző" (vagy nem tudom, hogy hívják) zseltaint ehetsz, be lehetne építeni az étrendbe heti pár alkalommal, de külső kenés is hatékony (viccen kívűl, kend fel melegen, fáslit rá h ne ragadjon aztán majd lemosod, nagyrésze felszívódik, innen is fog beépülni és segíteni)


Ez kb egy ár szerint csökkentő lista, nem hatékonyság szerint, nagyonsokat segíthet ha adsz le a súléytöbbleteből is illetve rekreációs jellegű torna( el ne járj most kocogni vagy futni) majd később sportok erősíthetik az ízület körüli izmokat így azok rögzítő szerepe is jobban érvényesül és picit terehmenetsíti az ízületet.

2016. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is szakorvoshoz kellene elmenni megmutatni, hogy tudd, mi okozza pontosan. Ha pl. egy porcleválás van a háttérben, akkor szedheted te a táplálékkiegészítőket, nem fogja megoldani, de időközben még több károsodást okoz az ízületben a levált darabka.
2016. máj. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
#2 Ez igaz, de az orvos mindig a -1. lépés mielőtt az ember elkezdi magát kezelgetni, így erre nem tértem ki, főleg, hogy a kérdező konkrétan készítményekre kérdezett rá.
2016. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is csak azért tértem ki rá, mert ilyen nagy fájdalomról ír, viszont mellé semmi diagnózisról.
2016. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz és kérj beutalót szakorvosi vizsgálatra, addig ne kezdj el szedni semmit, ameddig nem tudod az okát a fájdalomnak, mert akkor feleslegesen adsz ki nagon sok pénzt olyan szerre, ami nem biztos, hogy hazsnál.
2016. máj. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Anno tizenéves koromban már felmentett voltam tesi óráról porckopás miatt.
2016. máj. 31. 15:17
 7/18 A kérdező kommentje:
Soha nem volt akkora súlyfeleslegem, tiniként vékony voltam,most vagyok 171/65
2016. máj. 31. 15:18
 8/18 anonim ***** válasza:
Célzott sugárzású infra lámpával esténként az ágyban ki lehet kezelni.
2016. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. máj. 31. 22:39
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia! Először mindenképpen ki kellene vizsgálni, hogy mi lehet az oka a problémának.Ha be van gyulladva, akkor az omega 3 zsírsav segíthet. Az izületek olajozására jól használható a hyaluronsav, kurkuma és gyömbér kombinációja.Az ásványianyag pótlás is jól jönne.Ha meg porckopás is lenne, akkor MSM-et, kondroitint és glükozamint tartalmazó aloe vera ivólét lenne célszerű fogyasztani. Jobbulást!
2016. jún. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!