Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet bolhacsípés ellen...

Mit lehet bolhacsípés ellen tenni? Miért csak engem csípnek meg a bolhák?

Figyelt kérdés

Sok házi állatunk van bent, 4 macska és egy kiskutya. Tudom, hogy ez nagyon kedvez a bolháknak, de az a baj hogy főúton lakunk, és nagyon szeretjük őket, ha kitennénk őket, nagyban megnőne az esély rá, hogy elüti őket az autó, és ezt nem szeretnénk. Alapvetően elmondhatjuk magunkról, hogy nem vagyunk bolhásak, de persze mint minden állaton, rajtuk is vannak. És mindig csak engem találnak meg! Komolyan, senki más nem panaszkodik bolhákra a házban, csak én, már tele van csípve a karom és lábam! Nem tudom, mit tegyek ellene, mikor épp megcsíp egy, akkor bedagad, nagyon viszket, 5 cm-erenként lesz egy csípés. De miért csak én? Szüleiem, tesóim miért nem vakaródznak? Már nem merek rövidnadrágba menni suliba, mert tuti "megszólnák" az agyoncsípett lábamat.

Szóval erre lennék kíváncsi, miért csak engem csípnek meg, és hogy mit lehet ezellen tenni? Senki nem ért meg a családból, mert ők nem áldozatok :D

15/L



2016. máj. 31. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly ilyen voot mikor még benti cicainkvoltak .Estenkent lapos talba inkabb tanyerbemosogatoszeres vizet raktam ezt megvilagitva kislampaval es reggelre belefulladtak a bolhak plusz lepedo alá bolhaírtóspray ,sűrű porszívózás es nem johettek a szobamba be a macskak amig bentiek voltak most meg foleg h. Kintiek :) de ugye írtad h nemakarjatok kiraki oket akkor nemart szigoruan betartani a havi bolhacseppezést meg idobkent furdetni oket :)
2016. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állatokat kellene előszőr bolhátlanítani, majd a szobádban egy alapos porszívózás, forró vízzel felmosni a padlót, ágyneműt kimosni legalább 60 fokon, Portalanítani a nehezen hozáférhető helyeken is, ágy alatt, bútorok alatt, nehezen elérhető sarkokban. Utána bepermetezni az egész szobát bolhaírtó spray-vel. Ha nagyon elszaporodtak, akkor lehet, hogy rovarírtó lenne a hatásosabb.
2016. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :)

Mindent igyekszünk megtenni, de amit írtatok, aközött találtunk újabb hasznos dolgokat, mindenképp bevetjük őket!

A macskákra már szórtunk bolhaport, a kutyán bolhanyakörv van, sajnos a cicák nem viselik el a nyakörvet. Reméljük az alapos takarítás után mindennek lesz már eredménye!

2016. máj. 31. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!