Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg fontos a sport előtt...

Tényleg fontos a sport előtt a bemelegítés?

Figyelt kérdés
15 fiú vagyok,amikor focizok a haverokkal vagy a suliba nem szoktam soha bemelegíteni,ha hirtelen kezdek el futni vagy ilyesmi hamar kifulladok és kapkodom a levegőt és erősen dobog a szívem,volt amikor focizás előtt lassan fokozatossan futtam akkor jó volt és akkor birtam,amikor nem melegítettem be és hirtelen kezdtem el futni vagy fizikailag terhelődni akkor éreztem furcsa érzéseket stb,voltam sima ekgn,vérképen,vérnyomásom is jó volt nem találtak semmit azt hittem szívbeteg vagyok,mert volt olyan,hogy focizás közbe nagy dobbanást éreztem amikor farádt vagyok vagy ilyesmi,akkor nincs semmi bajom és melegítsek be? Mit gondoltok?

2016. jún. 4. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Így van ez a bemelegítés hiányának a hatása. Ha rendesen bemelegítesz akkor többet fogsz bírni. És a sérülés veszélye is kisebb . Soha ne hagyd ki, nem érdemes.

Az hogy időnként "bever egyet" a szíved nem baj, ha nem akarsz élsportoló lenni akkor semmi jelentősége, mindenkivel előfordul :)

2016. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De amúgy én élsportoló vagyok,mert foci edzésekre is járok
2016. jún. 4. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:
A sérülés esélye nem kisebb, ezt semmi nem támasztja alá.
2016. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!