Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerobic DVD-ken miért hagyják...

Aerobic DVD-ken miért hagyják ki a nyújtás előtti levezetést? Több oldalon olvastam, hogy a levezetés (lazítás) is kell, vagy akkor mégsem annyira fontos?

Figyelt kérdés

bemelegítés

edzés

nyújtás


de ahogy én tudom, elvileg így kéne:

bemelegítés

edzés

levezetés

nyújtás


[link]

"Levezetés


Az óra végi levezetésnek jelentős szerepe van, de bizony hajlamos az ember rá, hogy kihagyja. Ez a rossz irány, ami kerülendő, mert az edzés után fontos, hogy a szervezetünket felkészítsük az alacsonyabb igénybevételre ezzel megelőzve a keringési és légzési zavarokat. A levezetési gyakorlatok első számú célja a pulzus helyreállítása, amit legkönnyebben lassú egyenletes mozgással tudunk elérni, például helyben kocogás vagy lassú kényelmes tempóba fussuk körbe a termet. Ennek időtartalma minimum 5 perc legyen, de ez egyénenként változó."


[link]


"Edzés utáni lazítás


Azt követően, hogy befejezted a testedzést, rögtön lazítsd el az izmaidat gyakorlatok segítségével. Ennek eredményeként csökken az izmok hőmérséklete, és megelőzhetőek az izomsérülések, az izommerevség és izomfájdalom.


A lazítás hasonló a bemelegítéshez. Az edzés után sétálj kicsit, vagy lassabb intenzitással végezd a gyakorlatokat körülbelül 5-10 percig.

Ne feledkezz meg a nyújtásról!

A lazító gyakorlatok elvégzése után nagyon fontos, hogy jól megnyújtsd az izmaidat, ugyanis ez javítja a vérkeringést."



2012. júl. 31. 21:57
 1/2 Coyote88 válasza:

Az edzések utáni levezetés nagyon fontos. Az Aerobic messze áll tőlem, de 15 évig aktív sportoló voltam és elengedhetetlennek találom.

Az adott edzés végeztével, igenis az izmokat le kell nyújtani és le kell rázni. Ezzel megelőzve a sérülést és jelezni magadnak, hogy az edzés véget ért. Ez az a pár perc mikor „üzenetet” küldesz a testednek és az agyadnak, hogy mára végeztünk.

Ugyanolyan fontos, mint a bemelegítés. Nem mellesleg egy szép keretet ad a napi edzésmunkádnak. :)

2016. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Levezetés után nyújtasz is, ugye?
2016. nov. 19. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!