Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valamiért nem tolerálja a...

Valamiért nem tolerálja a testem a tejet. Meg a tejtermékeket, Laktózérzékenység lehet? Nem fáj a hasam tőle utána. Nem tolerálja. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Ha nagyon kicsi tejet iszom (kb. fél deci) akkor semmi probléma. Reggeli kávéba néha teszek. Néha nem kívánom hozzá.


2 dl sincs gond.


Nagyobb mennyiségnél igen. Ma reggel nagyon meleg volt és hideget kívántam. Kb. 0,5 litert megittam a kávéhoz ha nem 5,5 dl-t..


nem kellett volna. nagyon éhes lettem utána.

Fogyókúrázom, ez így nekem kb. 230 kcal volt.


Meg tudom hogy nem jó túl sok tejet inni, vagyis valaki azt mondja hogy egészséges, valaki azt hogy nem.


Igazából túrót nem eszek. sajtot nagyon régen ettem nem is szeretem.


Natúr joghurt, kefir néha oké. Nagyon kis mennyiség elég belőle pl. 2-5 kiskanál vagy kihigítom a natúr joghurtot vízzel, azt felöntöm és akkor elég 1 pohárnak a fele (75 gr)de sokszor azt se egyszerre hanem egész napra nézve.


Fehérjét viszek be a szervezetembe!! Csak nem tejtermékekkel leginkább.


Mi lehet a baj? Nem fáj tőle a hasam. Ha pl. a kávéba teszek 0,5-2 dlt semmi bajom sőt még 2,5dlnél se..


Ma 0,5 litert ittam reggel és nem ment tőle a hasam

de utána nagyon éhes lettem..

elvileg olyan fehérje van benne ami hasonló a fehér cukoréhoz..

télen kétszer fordult elő hogy beteg voltam, lázas akkor kívántam a hideg tejet volt hogy 0,7-0,8 l megittam belőle (ez csak kétszer fordult elő télen!!)

és akkor is ugyanígy jártam.. bár akkor a hasam is elkezdett menni tőle de biztos nem a betegségtől mert nem olyan betegség volt nem járt hasmenéssel alapból azalatt az 1 hét alatt. ..


olyan mintha nem tudnám annyira megemészteni..

de nem fáj a hasam nem megy tőle alapból

ergó nem lehet laktózérzékenység.. akkor mi?


2016. jún. 5. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Laktózintolerancia. Így elsőre. De érdemes ezzel továbbmenni, mert nagyon csúnya tüneteket tud okozni. Erősen bántja a hasnyálmirigyet, az meg ha begyullad az közel végzetes. Nekem sem fájt a hasam a tejtől, hanem minden más panaszt okozott. Végül is a belgyógyász hasnyálmirigy rák gyanúval küldött CT re. Mond el a háziorvosnak a panaszod.
2016. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!