Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz-glutén érzékenyek, ti...

Laktóz-glutén érzékenyek, ti nektek milyen tüneteitek voltak amiből utána rájöttetek vagy az orvos megállapította hogy azok vagytok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

glutén.

15-20 éves koromig rohadt durva bőrtünetek(váladékos ,centis pattanások-dudorok;akne)fenék és hát tájékon, felszívódási zavar, bélgyulladás, krónikus fáradtság.

Gluténérzékenységet vizsgálták többféleképpen, azt mutatta, hogy nem vagyok rá érzékeny.

Ezért több év alatt rengeteg minden mást kipróbáltam, hogy mi múlasztja el a tüneteket, semmi nem segített.

Végül annak ellenére elhagytam a glutént, hogy az orvosok szerint nem vagyok rá érzékeny. Na ettől csodák csodájára elmúltak a tünetek, azóta 1 rohadt miligramm glutént tartalmazó ételt nem fogyasztok, tünetek több éve így nem jönnek vissza, egyértelmű ez volt a gond, érdekes módon vizsgálatok nem mutatták ezt, ilyen is van.

2014. dec. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Laktóz: hasmenés. Orvosi vizsgálat: negatív (mert ócskák a vizsgálatok)


Tejfehérje: pattanások


Glutén: irritábilis bél szindróma (kellemetlen érzés, hasmenés stb.) ízületeim jobban fájnak sport mellett, ha glutént eszem. Vizsgálatra nem mentem el, mivel itt is béna a vizsgálat és nyomnák a falsnegatívot.

2014. dec. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
sajnos sokszor nem jönnek rá az orvosok és magadnak kell kitalált de a lényeg hogy mostmar jól vagy. :) nekem ezek a tüneteim : fáj a gyomrom, a beleim ilyen égő érzés, puffadt vagyok, folyton fáradt, mondjuk pattanások nekem is vannak a hátamon.
2014. dec. 24. 10:21
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Szakirodalma van a tej- és gluténérzékenységnek, rengeteg orvosi tapasztalat van róla, köztudott, hogy nem lehet kimutatni, egyszerűen csak nem kellene glutént meg laktózt enni.. ÉS a szerencsétlen orvosok képzési anyagába még mindig az kerül bele, hogy gyógyszert kell eladni, nem pedig a megbetegítő kajákat elkerülni..


A nyugati orvoslás szopás, maga az orvostudomány elmélete azonban tartalmaz tényleg jó dolgokat, pl. amiket mi itt leírtunk, az orvostudomány ismeri, csak az orvosokat nem tanítják meg rá..

2014. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
laktóz: szinte állandó rosszullétek. évről-évre egyre rosszabb. emésztés is. orvos tippelt pajzsmirigyre, vércukorra... mikor átmentem másik orvoshoz, annyak már gyanúsabb volt, ő már elküldött lisztérzékenységire... de végig laktózosra tippelt, azzal a vizsgálattal is vártak... laktóztabletta szedésével már nincs is tünet
2014. dec. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
5. kommentelő vagyok: az orvosom is laktózos...
2014. dec. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Laktóz/kazein és glutén keresztreakciót is adhatnak.. :(
2014. dec. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kimaradt a menstruációm, elmentem dokihoz,aki elküldött minden létező vizsgálatra ami az altáji környéken lehetséges :) Így jöttek rá, hogy laktózérzékeny vagyok. Soha nem gondoltam volna, nem voltak tüneteim, laktózmentes életmódra is csak kb. 2 éve tértem át (6 éve tudom, hogy laktózérzékny vagyok).
2014. dec. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
csak 1x maradt ki vagy többször is előfordult? mert pl nekem egyszer 2 jött meg 2 hét elteltével
2014. dec. 25. 00:09
 10/12 A kérdező kommentje:
értem D: tehát rosszabb lett az emésztésed és a tablettával akkor ugyan úgy eszel rendesen ?
2014. dec. 25. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!