Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek/egyek, hogy jobb...

Mit tegyek/egyek, hogy jobb legyen a szervezetemnek?

Figyelt kérdés

Irodában ülök napi 8 órát. Kb fel sem állok. Számítógépet bámulok az irodában is és otthon is az idő legnagyobb többségében. Vagy tv-t.

Munka nem nagyon van, jó ha 1-2 ember betéved ide naponta.

Lényegében ez a mozgásszegény életforma baromira kikészít. Fáradt vagyok, nem tudom kipihenni magam. Dél körül mindig olyan mérhetetlen álmosság, fejfájás tőr rám, hogy kín a szememet nyitva tartani. Nem iszom kávét, nem szeretem, nem is akarok rászokni.

Mellette a vállam is fáj az üléstől és az egér/billentyűzet állandó használatától.

Mit tehetnék? Hogyan érezzem magam jobban, mert így csak egy élő halottnak felelek meg.

Esetleg valami táplálkozási változás? Valami gyógyszer?

Hétvégén mozgok, nem gépezek, természetben vagyok. De ez a heti 5 nap így valami kikészítő.

20/L


2016. jún. 6. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Igyâl zöldség és gyümölcsleveket.Préseld vagy centrifugâld,mindenféle zöldséget akar leveleket is...Pl a cékla levél tele van vitaminnal.Energiàt adnak és teljesen egészségesek.
2016. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Probald meg a cukros eteleket kerulni, mert az is hozzajarulhat ahhoz, hogy almosnak erted magad, meg orankent allj fol a gep elol es mozgasd at magad par percre, hogy meginduljon a verkeringes. Kis gimnasztika, laza nyujtas meg hasonlok, ha van ra lehetoseged.
2016. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a munkaköröd miatt napi nyolc órát ülő munkát végzel. De ha végeztél, hét közben miért muszáj otthon is ezt a monitor bámulást folytatni, ha kikészít? Miért nem lehet hét közben a szabadidődben rendszeresen mozogni a friss levegőn?
2016. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

...munkakör váltás?

Én jelenleg filmiparban dolgozok, régebben építőiparban: mindkettő azt jelenti, hogy egész nap levegőn vagy, állsz, jársz, mozogsz...

2016. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hazaérek 6-ra. Vacsora készítés, 7 - fél 8 fele kajálunk, utána már bőven nincs energiám mozogni, csak lefürdeni és befeküdni az ágyba. Ha van olvasnivalóm, akkor olvasok. De általában este megnézünk egy filmet és alszunk. Ezért nem megy ez hétköznap.

Munkakört jelenleg nem tudok váltani. Nem sok lehetőségem van egy érettségivel és nem igazán elfogadóak, ha megtudják, hogy levelezőn tanulok mellette... De nyilván nem maradok örökre irodában.

2016. jún. 7. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!