Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongás és pánikbetegség....

Szorongás és pánikbetegség. Van kiút?

Figyelt kérdés

Nos. Én egy 19 éves srác vagyok, aki nemrégiben pánikbeteg lett. Voltam a pszichiátrián, ahol írtak fel nyugtatót, hogy szedjem azt 'segíteni fog', mert erősen szorongó vagyok/lettem..

Egy ideig jó is volt, de már annak sem érzem különösebb hatását. Mindegy is.

Annyit akarok írni, kérdezni, hogy hogyan lehetne ebből a helyzetből kilábalni, mert az általános közérzetem szorongó. Legyek bárhol, bármikor..

Már nagyon, de nagyon elegem van ebből az érzésből. Kezdem feladni, utálom, gyűlölöm. Teljesen elvagyok keseredve már.

Az alvás, nos ilyenkor méginkább elvagyok keseredve, mert este mikor az ágyba kerülök 'örömteli, nyugtató alvás reményében' lefekszem, ehelyett egy szörnyű, borzasztó zuhanás szerű érzés kap el, ami baromi ijesztő. Mégjobban rám tör a szorongó érzés, már már pánikroham előtti utolsó stádium.

Sulipszichológushoz is járok, de nem igazán látok ebből kiutat. Már gyűlölöm magam emiatt. Alig látom meg a szép dolgokat.. Ebből az ördögi körből van kiút?

Mit tanácsolnátok nekem?

Másra sem tudok gondolni csak, hogy én egy szorongó senki vagyok. Úgysem lesz soha 'normális' életem. 'Add fel, ne próbálkozz semmivel, mert úgysem lesz jobb'.. Ha tudtok tanácsokat, szívesen várom. Na jó, tovább nem is ragozom. Elég hosszúra sikeredett, de köszönöm, hogy megtiszteltél és elolvastad eddig.



2016. ápr. 28. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is fogadd el, akármilyen hülyén hangzik, utána el fog múlni szépen.
2016. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van, mindenképpen.

Röviden, bízz magadban, hogy lesz ez jobb is. Sokszor nehéz, de ne hagyd magad belemerülni az önsajnálatba. Valamint ne gondold, hogy bekapsz egy gyógyszert, és neked a továbbiakban semmi tennivalód.

Én is szorongó vagyok (a doki már csak tudja..), nálam a rohamokat egyértelműen a folytonos idegeskedés hozta ki egyetem meg egyéb dolgok miatt. Aztán ahogy tudtam ezeken változtatni, fokozatosan elmúlt a pánik is. Szóval szerintem mindenképpen gondold végig, hogy mi okoz neked 'gyomorgörcsöt' mostanában, mi nem működik úgy, ahogy szeretnéd és ezeken igyekezz változtatni.

Ha szeretnél erről beszélgetni, írj privit, a saját tapasztalataimat el tudom mondani.

2016. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyugtató az semmi, csak a szokásos első körös, rövid ideig tartó eredményekkel kecsegtető javaslat.

Az antidepresszáns, ami ér valamit.

2016. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ezeket azért jó olvasni:)

2016. máj. 1. 14:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Miujság azóta?Úgyanebbeb a helyzetben vagyok jelenleg,19 éves fiú.
2023. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!