Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek, ha nincs pénzem...

Mit tehetek, ha nincs pénzem pszichológusra, de úgy érzem, mindenképpen szükségem lenne rá? (többi lent)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy szerencsére nem vagyok annyira kirívó eset, hogy alanyi jogon járna nekem szakember.

Mégis, úgy érzem, hogy szükségem lenne rá.

Egyszerűen nem tudom mi van velem. Bekerültem az egyetemre, amire szerettem volna, könnyedén képes lennék teljesíteni a feladatokat, úgy érzem érdekel is a téma és büszke/hálás vagyok, hogy ide járhatok. Viszont egyszerűen nem tudom rávenni magamat, hogy teljesítsek. Szinte nulla százalékot hozok. Nem készülök semmire, pedig tudom, hogy tudnám teljesíteni. Ez így ment már az egyetem előtt is. Három éve nem tudom rávenni magamat semmire. Például addig nem indulok el a boltba, mégha fontos is, ameddig a nyitvatartási idő vége előtt nem vagyok 10 perccel, és tudom, mire odaérek, már bezár, de akkor is elindulok. Persze bezár mire odaérek és a folyamatos apró és nagyobb kudarcok, amiknek maximálisan én vagyok az oka, cak még lejjebb húznak.

Nem lustaságról van szó. Szinte semmire sem tudom magamat rávenni, de korábban egyáltalán nem voltam ilyen.

Mit tegyek?



2016. jún. 7. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen nincs pszichológus? Az enyémen van és én hozzá járok, ingyen
2016. jún. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zafírmacska válasza:
100%

A tüneteid depresszióra utalnak. Pont ezek vannak nálam is, bár én már más korosztály vagyok, de a depresszió nem korfüggő.

Az okát/gyökerét kéne feltárni. Egyedül is mehet, ha alaposan átgondolod mióta van ez az érzés, mi válthatta ki. De ha úgy érzed nem találod az okát, fordulj szakemberhez-bár személyes tapasztalatom szerint vannak használhatatlanok a szakmában bőven. Aki jó, az pénzbe kerül-bár dilettáns is kerülhet pénzbe :-(


Amúgy ezt találtam: [link]


érdemes elolvasni


Jobbulást!

2016. jún. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mozgásszegény életmódra és vitaminhiányra előbb gondolnék ilyen tünetek alapján, mint depresszióra... Te egyszerűen el vagy tunyulva...
2016. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, az egyetemi pszichológusnak utána nézek.

A továbbiakra:igen, mindkét eshetőség lehetséges. A másodiknak jobban örülnék, valahogy helyre hozhatóbbnak hangzik.

2016. jún. 9. 04:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha budapesti vagy, ajánlom Tündérhegyet. Keress rà a neten, meg fogod talàlni.

Kell beutaló, és fizeti a TB.

2016. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!