Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek szükségem lenne...

Szerintetek szükségem lenne pszichológusra? Szerintetek lelki beteg lennék? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A suli miatt(gyerekek magatartása,suli környezete/kinézete) és szerelmi bánat/gondok miatt nagyon ki vagyok borulva.Néha vagdosom magam,és elszívok egy cigit(ritkán).Sokszor rossz a közérzetem,ls igazából úgy gondolom hogy beteg vagyok ezek miatt(szerintetek?)és ha tényleg az lennék akkor el mennék pszichológushoz csak nem merem ezeket bevallani a szüleimnek mert cikisnek tartom hogy a fiuk vagdossa magát és cigizett.Szükségem lenne pszichológusra?Lelki beteg lennék?Ha az vagyok akkor hogyan mondjam el a szüleimnek?

2015. ápr. 3. 01:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy nem alszok túl sokat csak,5-6 órákat.És hogy ez,mondhatni normális helyzet tinikorban,vagy tényleg beteg vagyok?14F
2015. ápr. 3. 02:03
 2/8 gömbicica ***** válasza:

szia) jó reggelt)

remélhetőleg azért alszol is éjszaka! nem csak a billentyüzet a barátod.


A leirtakból ugy érzem nem sok figyelmet kapsz a szüleidtől, igy ezek a pótcselekvések figyelemfelkeltő történetek, hogy "én is vagyok"


Ezt orvos betegségnek hivná, én inkább csak egy helyzetnek, amit talán az elszigetelődés is okozhat(


valamiért ugy érzed (lehet jogosan, nem tudhatom), hogy otthon nem törődnek Veled (persze nem a mindennapos étel,ruha, lakás dolgokra gondolok)


Érdekes dolog ez azért! van akinek terhes a "szülői jelenlét", van aki hiányától szenved.


Van aki a pokolba kivánja a szüleit, a törődés,érdeklődés miatt,van aki szeretné, ha többet beszélgetnének, lennének közös programok szülőkkel.


Most vagdosod magad, vagánykodsz, cigizel, az nem megoldás arra, ami gondod van.


EGyáltalán beszélgetsz szüleiddel? vagy kérdezik, hogy milyen napod volt? kiváncsiak rá?

szerintem nem "beteg" vagy, csak magányos :-( a szörnyü ebben az, hogy nem vagy egyedül a korosztályodban(((

2015. ápr. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nincs szükséged pszichológusra, hiszen tisztában vagy vele, hogy nem teszel jót magaddal. Én úgy gondolom nincs szükséges másra, csak a lelki erődre.

Minden fiatal számára kiborító lehet a környezete, mert nem igazán tudja mit kezdjen magával.. főleg ma. Ez nem a te hibád, inkább légy büszke rá, hogy kicsit más vagy. De soha se megvető.

Amennyiben úgy érzed, hogy a szüleid segíthetnek, akkor elmondhatod nekik. Beszélgess velük. Vagy csak simán hagyd abba - és ezt azért mondom ilyen magabiztossággal és egyszerűséggel, mert én is csináltam hasonló dolgokat. De "kinőttem". Ne bántsd magad mások miatt.

A cigaretta és saját magad bántalmazása helyett keress valami jó elfoglaltságot, legjobban teszed, ha sportolsz.

Hogy az utolsó kérdésedre is konkrétan válaszoljak: ha problémáid vannak, állj oda a szüleid elé, mikor nyugodtak és ráérnek - és közöld, hogy úgy érzed segítségre van szükséged, mert nem érzed jól magad. Hívd fel a figyelmüket, hogy szeretnéd, ha együtt oldanátok meg a problémádat.

2015. ápr. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ.Nagyon hasznosra vélem.Először megpróbálom egyedül leküzdeni ezt a "betegség"et,és ha nem megy akkor segítséget kérek a szüleimtől.Tényleg köszönöm!
2015. ápr. 3. 12:24
 5/8 anonim válasza:
Nagyon helyes, én szurkolok neked!
2015. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 3. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy a szüleid nem látják, hogy vagdosod magad meg hogy rossz a hangulatod, Nem veszik észre? Miért kell ahhoz az ő beleegyezésük, hogy elmenj pszichológushoz? Ha van az iskolában iskolaorvos, előbb oda menj el, és vannak lelki tanácsadó telefonos szolgálatok, meg írásban is válaszolnak, írd be a google-ba, hogy lelki tanácsadás.
2015. ápr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mindenképpen.a szüleid meg nem fognak leszúrni azért mert lelki beteg vagy biztos megértik hogy erről nem te tehetsz megértőek nem?
2015. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!