Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha több folyadékot iszik...

Ha több folyadékot iszik valaki, attól tényleg magasabb lehet a vérnyomás?

Figyelt kérdés
Mivel doki azt mondta, hogy attól lehet alacsony, mert valaki keveset iszik. De én keveset iszom mégis magasnak érzem, erősen lüktet a fejem és fáj akkor valószínüleg magas lehet igaz? Mi az amiket nem szabad enni inni, és mi az ami leviszi a vérnyomást? Vagy lüktethet csak azér a fejem, mert valami gyulladás van ott? Lehet az amalgám tömés irritál és így jön ki?
2010. ápr. 11. 22:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
ha kórosan alacsony, a több folyadék tényleg segít, hogy normálisan magas legyen. de ha magas, nem lesz még magasabb a több folyadéktól. az amalgántömés cseréjéről elgondolkodnék én is. a lüktetésnek sok oka lehet, nem csak ezek.
2010. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fokhagyma csökkenti a vérnyomást, a vörösbor (különösen a ribizlibor) pedig növeli. Ennyi, ami így eszembe jutott.
2010. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

na igen, de a bor az kéne nekem vérszegénység ellen, viszont magas vérnyomásomra meg rossz, viszont sűrű a vérem, és vérhigítónak meg jó a sok folyadék, főleg a víz


a kávé meg vízhajtó, de koffeintól nem épülnek be vitaminok és ezért rossz a fogaknak, és mégtöbb savat termel, amitől meg a száj ph értéke lesz savas

de az meg levinné vérnyomásom, mert értágitó hatású

bár van akinek felviszi

a hagyma nekem nem vált be

2010. ápr. 11. 23:19
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Egyszerű logika:

Ha sokat iszol, vagyis hígabb a véred, akkor a szívednek nem kell annyit dolgoznia, hogy lökje a vért, ezért ha hígabb a véred, akkor alacsonyabb a vérnyomásod.

2010. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igaz, de a vérnyomás meg a pulzus sem ugyanaz :) lehet az egyik magas miközben a másik alacsony, a pulzus deffinicióját nem tudja valaki?

Nekem a hígabb azaz nagyobb térfogatű a vérem ezért gyorsabban folyik és szaporább lesz a lüktetés is elég logikusnak tűnt, és ugyebár azt nevezzük logikusnak, ami elég leegyszerűsítettnek tűnik :D

2010. ápr. 12. 18:18
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ha sokat iszol, vagyis hígabb a véred, akkor a szívednek nem kell annyit dolgoznia, hogy lökje a vért, ezért ha hígabb a véred, akkor alacsonyabb a vérnyomásod."

Ez egy orbitális nagy zöldség, már ne haragudj. Normális folyadékmennyiség mellett sem olyan sűrű a vér, hogy az okozzon a szívnek nehézséget, nem méz folyik az ereidben! Aki látott már vért, az tudja, milyen.


A másik meg, hogy a vérnyomást nem lehet érezni, csak mérni. Akinek problémája van a vérnyomásával, annak érdemes egy műszert beszereznie, ma már 10000 Ft körül kiváló eszközök kaphatók, és az egészségünk megér ennyit.

2010. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2010. ápr. 13. 15:08
 8/12 anonim válasza:
Igenám csakhogy a csuklóra tehető vérnyomásmérő, az gyakran téves eredményt mutat. Nem pontos.
2010. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaz. De én nem a csuklóra tehető vérnyomásmérőről beszéltem, hanem az igaziról, ami felkaron mér. Az a 10000 forintos árkategória.
2010. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

utána néztem hogy aki több folyadékot iszik, annak higabb lesz a vére, és akinek sok vér zúdúl szükebb érvalon át, annak jobban ver a szíve, és magasabb lesz vérnyomása.

Tehát akinek kevesebb a vére, annak a szíve nem dolgozik annyira, tehát rossz a logika.

2010. ápr. 16. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!